Yaşlı adam kolundaki akıllı saat sayesinde bulundu

Yaşlı adam kolundaki akıllı saat sayesinde bulundu, Gündem Haberleri.

Yaşlı adam kolundaki akıllı saat sayesinde bulundu
Editör: 15Haber
10 Mayıs 2022 - 00:06
Yaşlı adam kolundaki akıllı saat sayesinde bulundu, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Olay, saat 14.30 sıralarında merkez Yıldırım ilçesi Zümrütevler Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye takriben, Alzheimer hastası olan Mehmet Yılmaz (80), evinden ailesine haber vermeden çıktı. Ailesi ise Yılmaz'ın sıkça kaybolduğu için ihtiyar adamda bulunan akıllı saatteki GPS uygulaması baktı. Ihtiyar adamın Uludağ'ın eteklerinde ağaçlık arazide olduğunu gördüler. Aile hemencecik durumu AFAD, ANDA ve polis ekiplerine bildirdi. Hemencecik harekete geçen ekipler, ağaçlık arazide bulunan yaşlı adamın GPS konumuna içten hareket ettiler. Ekipleri takriben 8 saat boyunca süren çalışma neticesinde Mehmet Yılmaz'ı buldu. Ağaçlık araziden ambulansın bulunduğu alana indirilen yaşlı adam, yapılan ilk kontrollerinin peşinde tedbir amaçlı Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Babasının 4 senedir Alzheimer hastası olduğunu ve sık sık kaybolduğunu bildiren Mehmet Yılmaz'ın kızı Güler Ak, "Babam yaklaşık 4 senedir Alzheimer hastası. Saat 14.30 sıralarında çıkmış evden. Ablamlar bana akşam üstü haber verdiler. Kolunda akıllı saat var. Ona yüklediğimiz dilekçe bütün kardeşlerimde var. Babamı kaybolduğu zaman uygulamaya bakarak buluyoruz. Şarjı eksik olduğu için fazla girmiyoruz fakat bitmesin diye. böylece geç haberimiz oldu. Ablam haber verince eşimle birlikte çıkıp geldik. En son konumu ormanın içinde veriyordu. Eşim de AFAD ekipleriyle birlikte aramaya çıktı. demin aradı, 'Bulduk, geliyoruz'' dedi.

Ahmet Berke Erdal

Yaşlı adam kolundaki akıllı saat sayesinde bulundu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum