Yaş çay alım taban fiyatı belli oldu

Yaş çay alım taban fiyatı belli oldu, Gündem Haberleri.

Yaş çay alım taban fiyatı belli oldu
Editör: 15Haber
14 Mayıs 2022 - 16:25
Yaş çay alım taban fiyatı belli oldu, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Rize-Artvin Havalimanı Açılış Töreni ’ne katıldı.

Erdoğan ’ın açıklamalarından öne meydana çıkan başlıklar:

*Azerbaycan Cumhurbaşkanı, gardaşım, sayın Aliyev, Milliyetçi Hareket Partisi ’nin değerli genel Başkanı sayın Bahçeli, BBP Genel Başkanı sayın Destici, sevgili Rizeli ve Artvinli hemşehrilerim, kıymetli misafirler, sizleri en kalbi duygularımla, hasretle, muhabbetle selamlıyorum.

*Ülkemizin onur verici eserleri arasındaki yerini alan Rize-Artvin Havalimanımızın şehirlerimize, bölgemize ve milletimize bahtı açık olmasını diliyorum.

*Kardeşim Aliyev ’e, sayın Bahçeli ’ye, sayın Destici ’ye ve diğer misafirlerimize bu hoş günümüzü bizlerle paylaştıkları için şahsım, milletim namına teşekkür ediyorum.

*Eser ve hizmet siyasetimizin son örneği bu havalimanımız, banal bir yatırım değildir. Dünyada deniz üzerinde inşa edilen toplam 5 havaalanı bulunuyor.

*Bunun açılışını yapmakta olduğumuz Rize-Artvin ’le birlikte ikisi ülkemizdedir. Bu Nedenle ülkemizdeki toplam havaalanı sayısını 26 ’dan 57 ’ye çıkardık.

*Bu havalimanlarında sıfırdan yapmışçasına yenilediğimiz havalimanları da var. Yaklaşık 5 yılda 4,4 milyar liralık yatırımla tamamlanan Rize-Artvin Havaalanı, 3 bin metrelik pisti, takvim 3 milyon yolcu kapasiteli terminali, takviye üniteleri ve diğer birimleriyle aslında kibir verici bir eser oldu. Ama acilen uçaklarımız abes gidip geliyor.

*Hemen buradan Rizeli hemşehrilerime sesleniyorum, Artvinli hemşehrilerime sesleniyorum. Bu uçaklar abes gidip gelirse bu tabii ne Rizeliye yakışır ne Artvinliye uygu. şu anda lüzum uçak sayısı gerekse bütün bu maliyetler bir şeyi ortaya koyuyor.

*Seslenmek ki Rizeli hemşehrilerim, Artvinli hemşehrilerim bu uçakları doldurmalı ancak ona göre bu gidiş gelişler fazla daha bambaşka bir şekilde devam etsin.

*Havalimanımızdaki binaların giriş kapısından kulesine dek bütün mimarisi bölgemizin özelliklerine uygun olarak planlanmış ve yapılmıştır.

*Türkiye ’nin kalkınmada ve özellikle de havayolu ulaşımında son 20 yılda kat ettiği mesafenin sembolü olarak gördüğüm bu eser ne dağların ne denizlerin bizim hizmet azmimizin önünde duramayacağının işaretidir.

*Doğu Karadeniz ’in aslında engebeli coğrafyasında inşa ettiğimiz Rize-Artvin Havalimanı, komşumuz Gürcistan ’ın ulaşımını da kolaylaştıracaktır.

*Ülkemizin sınırlarının en kutup noktasına kurduğumuz bu havaalanı, insanımıza vakitten yakıta, trafik kazalarından emisyon gazı azaltımına kadar öyle fazla alanda katkı sağlayacaktır.

*Bu topraklarda yaşayanlar ve ziyarete gelenler yanına bölgenin güzelliklerini görmek isteyen herkese Rize, Artvin bundan böyle bir uçak bileti mesafesindedir.

YAŞ NEHIR ALIM TABAN FİYATI BELLİ OLDU

*Yaş nehir alım fiyatlarını müjdesini de sizlerle paylaşmak istiyorum. Bilindiği gibi geçtiğimiz sene yaş çay alım fiyatı kilogramda 3,87 TL ’ydi.

*Bu sene yaş dere alımlarında uygulanacak taban fiyatı yüzde 73 ’ün üzerinde artışla 6 TL 70 kuruşa.

*Kilogramda 13 kuruş olan destekleme fiyatını da yüzde 130 ’un üzerinde artışla 30 kuruşa çıkarıyoruz.

*Bu Nedenle üreticilerimiz çaylarını geçen yıla tarafından yüzde 75 artışla, desteklemeyle birlikte kilogramı 7 TL ’den fabrikaya verebilecek.

Yaş çay alım taban fiyatı belli oldu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum