Yargıtay, Kaftancıoğlu 'nun aldığı 3 cezayı onadı 2 cezayı bozdu

Yargıtay, Kaftancıoğlu ’nun aldığı 3 cezayı onadı 2 cezayı bozdu, Gündem Haberleri.

Yargıtay, Kaftancıoğlu 'nun aldığı 3 cezayı onadı 2 cezayı bozdu
Editör: 15Haber
12 Mayıs 2022 - 17:26
Yargıtay, Kaftancıoğlu ’nun aldığı 3 cezayı onadı 2 cezayı bozdu, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Yargıtay 3. Cinayet Dairesi, Kaftancıoğlu'nun İstanbul 37. Ağır Canice Mahkemesinde yargılanarak 6 Eylül 2019'da mahkumiyetine karar verilen davanın temyiz incelemesini tamamladı. Temyizde Kaftancıoğlu'nun aldığı 3 ceza onanırken 2 ceza ise bozuldu.

Kaftancıoğlu'nun sosyal medya paylaşımları nedeniyle ‘halk görevlisine aleyhinde görevinden dolayı hakaret', ‘Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak' ve ‘Cumhurbaşkanına hakaret' suçlarından verilen cezaları onarken, ‘silahlı terör örgütü propagandası yapmak' ve ‘halkı kin ve düşmanlığı alenen tahrik etmek' suçlarından bahşedilen cezaları ise bozdu.

Kaftancıoğlu'nun onanan ‘kamu görevlisine aleyhinde görevinden nedeniyle hakaret' suçundan 1 sene 6 ay 20 gün ile ‘Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak' suçundan 1 sene 8 ay hapis cezası onandı. Diğer onanan ‘Cumhurbaşkanına hakaret' cezası ise 2 yıl 4 aydan 1 sene 9 avuç içi düşürülerek onandı. ‘Silahlı terör örgütü propagandası yapmak' ve ‘halkı kin ve düşmanlığı alenen tahrik etmek' suçunun unsurlarının oluşmadığı belirtildi.

Engin Yağcı

Yargıtay, Kaftancıoğlu ’nun aldığı 3 cezayı onadı 2 cezayı bozdu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum