Yapımı devam eden Yöresel Ürünler Pazarı çöktü

Yapımı devam eden Yöresel Ürünler Pazarı çöktü, Gündem Haberleri.

Yapımı devam eden Yöresel Ürünler Pazarı çöktü
Editör: 15Haber
14 Mayıs 2022 - 15:58
Yapımı devam eden Yöresel Ürünler Pazarı çöktü, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Edinilen bilgiye göre, Kılıçarslan Mahallesi'nde geçen sene eylül ayında temeli atılan Bölgesel Ürünler Pazarı inşaatında üretim çalışmaları devam ederken, binanın bir bölümünde buhran meydana geldi. Olaydan işçiler yara almadan kurtulurken, inşaatın büyük kısmında zarar oluştu. Enkazın kaldırılması için çalışma başlatılırken, oluşan zararın ve sebebinin belirlenmesi için araştırmacı kadar tahlil yapılacağı öğrenildi.

İnşaat alanında incelemelerde yer alan yüklenici işyeri yetkilisi Nadir Gürkan Yetkin, “İnşaat devam ettiği sırada projenin ikinci kısmına geçmiştik. Burada projeye yönelik iki tane ayrı kotlarda döşeme var. Birinci döşemeyi Ramazan'dan önce dökmüştük. Zıt kirişlerin betonunu atıp emniyete edinmek istiyorduk. O esnada iki kolonun olduğu kısmın birleşim noktalarındaki döşeme adi kolondan sıyrılıp altında indi.

Kalıp hatası deniliyor lakin öteki yerler hala duruyor. Bunun sebebi ciddi bir konsol var. Bu konsol olağanüstü derecede zorlanıyor. Hasarın ipuçları bunu doğrular nitelikte. Bizim sevindiğimiz nokta kimsenin yaralanmaması. Bölgeyi temizledikten daha sonra teknik arkadaşlarla istişare edip projeye nasıl devam edeceğimize karar vereceğiz. Hatanın tespiti için bilirkişiler istek edeceğiz. Şart apaçık, daha beton bile atamamıştık” dedi.

Faruk Çidem

Yapımı devam eden Yöresel Ürünler Pazarı çöktü, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum