Yangında can pazarı: Uyuyakalan çocuk son anda kurtarıldı

Yangında can pazarı: Uyuyakalan çocuk son anda kurtarıldı, Gündem Haberleri.

Yangında can pazarı: Uyuyakalan çocuk son anda kurtarıldı
Editör: 15Haber
14 Mayıs 2022 - 13:45
Yangında can pazarı: Uyuyakalan çocuk son anda kurtarıldı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Edinilen bilgiye takriben, Canik ilçesi Karşıyaka Mahallesi Lefke Cadde üzerindeki 4 katlı bir apartmanın çatı katında yangın çıktı. Dubleks dairenin çatı katında meydana çıkan yangında daha alçak katta uyuyan 12 yaşındaki H.K. dumandan etkilendi. Yangını görebilen ve civarda yer alan Mert Murat Keskin isimli kişi, yanındaki arkadaşıyla beraber binanın kapısını kırarak H.K.'yi zehirlenmekten kurtardı.

Yangına kısa sürede müdahale eden Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri önce söndürme, sonra da soğutma çalışması yaptı. Yangında dubleks dairenin çatı katı kullanılmaz ayla gelirken, daha aşağı katta da maddi zarar oluştu.

Çocuğu zehirlenmekten son anda kurtaran Mert Murat Keskin, “Caddede yürürken yangını gördük. Arkadaşımla beraber yangının olduğu binaya girdik. Tüm kapıları kırdık. Tüm evlere baktık. Bir çocuğun uyuyakaldığını gördük. Onu evden çıkarttık. Yangından sonradan da cana yok, mala zarar geldi” dedi.

İtfaiyenin olaya müdahale etmesinin ardından konut sakinleri yanan evlerini görür görmez asap krizi geçirdi. Bazı ev sakinlerine sakinleştirilmek üzere ambulansta müdahale edilirken, bir takım ev sakinleri ise çevredeki vatandaşlara sarılarak avunma buldu. 45 dakikalık bir çalışma sonucu yangın söndürülürken, ilk belirlemelere göre yangının elektrik kontağından çıktığı varsayım ediliyor. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

Erdi Demür - Furkan Abrek Ünal
 

Yangında can pazarı: Uyuyakalan çocuk son anda kurtarıldı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum