Yalova Makine İhtisas OSB'de Yenilik Merkezi için imzalar atıldı

Yalova Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde Yalova İnovasyon Merkezi'nin (YM) kurulması için hazırlanan işbirliği protokolü törenle imzalandı.

Yalova Makine İhtisas OSB'de Yenilik Merkezi için imzalar atıldı
Editör: Derya Demir
08 Ağustos 2022 - 17:29
Yalova Makine İhtisas OSB’de Yenilik Merkezi için imzalar atıldı, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Yalova Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde Yalova İnovasyon Merkezi'nin (YM) kurulması için hazırlanan işbirliği protokolü törenle imzalandı.
Yalova Makine İhtisas OSB, organize sanayi bölgelerinde teknoloji geliştirmeyi ve inovasyonu yaygınlaştırmayı hedefleyen İnovasyon Merkezlerine ekleniyor. Yalova Valisi Muammer Erol'un himayesinde düzenlenen törende, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Fatih Turan ile Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir imza attı. İnovasyon Merkezi için.
İlk etapta pilot proje olarak seçilen Manisa ve Başkent YM OSB'nin uygulama süreçlerinin ardından, ikinci etapta Çerkezköy ve Yalova Makine İhtisas OSB'de kurulacak merkezler, firmalara süreçlerinde inovasyon kapasite geliştirme ve süreçlerinde destek olacak. inovasyon yönetimi. Henüz kurulum aşamasında olmasına rağmen Yalova Makine, OSB'nin 4 pilot uygulamasından biri haline geldi.
Proje sürecinde 2 YM, toplam 200 mavi yakalı çalışan, 150 Ar-Ge çalışanı, 20 dış ticaret çalışanı ve 20 işletme sahibine beceri geliştirme eğitimleri verirken, işletme sahiplerine bire bir mentorluk sağlayacak. . Toplam 20 firmanın inovasyon yol haritasının hazırlanacağı ve öncelikli projelerin destekleneceği çalışmalarda, 5 yeni Ar-Ge/tasarım merkezinin kurulmasına başlanacak ve bu firmalara kamudan faydalanmak üzere eğitim ve danışmanlık hizmetleri verilecek. yardım Destek.
İnovasyon Merkezi'nin faaliyetleri arasında, şirketlerin ZIO'lar içindeki diğer şirketlerle ve bölgesel inovasyon sisteminin aktörleriyle işbirliği kurma ve yönetme kapasitelerini geliştirerek potansiyel ortaklar bulmalarına olanak tanıyan bir platformun geliştirilmesi yer alıyor.
Bu çalışmalar ile Yalova Makine İhtisas OSB'nin yenilikçi bir yapıya dönüştürülmesi, OSB'nin sürdürülebilirliğinin sağlanması ve şirketlerinin başta Ar-Ge ve inovasyon olmak üzere üretim, pazarlama ve yönetim kapasitelerinin artırılması söz konusudur.
Yalova Makine İhtisas OSB’de Yenilik Merkezi için imzalar atıldı
Yalova Makine İhtisas OSB’de Yenilik Merkezi için imzalar atıldı
Yalova Makine İhtisas OSB’de Yenilik Merkezi için imzalar atıldı

Detaylı bir şekilde, Yalova Makine İhtisas OSB’de Yenilik Merkezi için imzalar atıldı başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum