evde masajmasaj istanbul

Yakınları ''çocuk engelli olur'' dediği için aşı olmadı, koronavirüse yakalandı

Gaziantep'te yaşayan 8 aylık gebe Emine Işine Düşkün, eklem ağrıları yaşamaya başladı.

Yakınları ''çocuk engelli olur'' dediği için aşı olmadı, koronavirüse yakalandı
Editör: 15Haber
08 Ekim 2021 - 01:53

Gaziantep'te yaşayan 8 aylık gebe Emine Işine Düşkün, eklem ağrıları yaşamaya başladı. Grip olduğunu düşünen 3 çocuk annesi Işine Düşkün, ağrıları artınca Cengiz Gökçek Bayan Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne başvurdu. Çalışkan, yapılan deneme sonucunun pozitif çıkması üzerine tedaviye alındı. 6 gündür çare gördüğü hastanede solunum cihazı yardımıyla nefes bölge Işine Düşkün, sağlığına kavuşmayı bekliyor.

''YAKINLARIM AŞI OLMAMI İSTEMEDİ''

Çevresindekilerin hamile olduğu için aşı yaptırması durumunda çocuğunun engelli olabileceğini söylemeleri üzerine rahatsızlık yaşadığını anlatan Emine Işine Düşkün, "Eklemlerim, ağrılarım artınca grip olduğumu düşündüm, hastalığım evde geçmeyince hastaneye gittim. Gebe olduğum için doğum hastanesine gitmemi söylediler. Doğum hastanesinde test yapıldı ve pozitif çıktı. Bunun üstüne servise yatırdılar, nefes almakta zorlandığım için solunum cihazına bağladılar. Gebeyim diye yakınlarım aşı olmamı istemedi. Aşının çocuğa hasar vereceği, engelli olabileceği söylendi. Testim fazla çıkınca aşı olmadığım için büyük pişmanlık yaşadım" diye konuştu.

Screenshot_2

''AYNI HATAYA DÜŞMEYİN''

Vatandaşlara aşı olmaları için çağrıda yer alan Emine Çalışkan, "Buradaki doktorlar aşının hamile bayan veya çocuğa herhangi bir zararı olmadığını söyledi. Buradan aşı olmayanlara çağrıda bulunuyorum. Ben bu hastalığı ağır geçiriyorum ve benim gibi hamilelerin aynı hataya düşmemesi için mutlaka aşılarını yaptırmalarını istiyorum. Solunum cihazına bağlıyım, aygıt çıkarıldığında nefesim daralıyor. Hastaneden çıkar çıkmaz ilk işim gidip anında aşımı edinmek" dedi.

Hastane yetkilileri, Emine Gayretli ve bebeğinin sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Screenshot_9

(DHA)

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum