Vatandaştan Erdoğan'a 'şükürsüzlük' yanıtı: Kendileri şükür etsinler de...

Vatandaştan Erdoğan'a 'şükürsüzlük' yanıtı: Kendileri şükür etsinler de..., Gündem Haberleri.

Vatandaştan Erdoğan'a 'şükürsüzlük' yanıtı: Kendileri şükür etsinler de...
Editör: 15Haber
10 Mayıs 2022 - 15:56
Vatandaştan Erdoğan'a 'şükürsüzlük' yanıtı: Kendileri şükür etsinler de..., Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Kamera: Sinan TUNÇ/İSTANBUL

Ahali, her geçen gün çoğalan hayat pahalılığı karşı geçim derdiyle çaba ederken, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ’dan uyarı çeken bir çıkış geldi.

İstanbul Tuzla ’da konuşan Erdoğan, “Maalesef ülkemizde bazı kesimlerde bir şükürsüzlük, tatminsizlik, kötümserlik hali aldı başını gidiyor. Halbuki önce elimizdekilere şükür edeceğiz, daha sonra üstüne, daha güzeli için çalışacağız” şeklinde konuştu.

Erdoğan ’ın bu sözleri, geçim derdiyle rahat gelirliler göre tepkiyle karşılandı. SÖZCÜ muhabiri, İstanbul Bakırköy Meydanı ’nda vatandaşa “Memleketimizde gerçekten dayanılmaz bir pahalılık mı var yoksa ‘bir şükürsüzlük, tatminsizlik hali” mi var sizce? Tedavi ne?” diye sordu.

İşte vatandaşın Erdoğan ’ın sözlerine verdiği yanıt:

“İŞİNE GELDİĞİ GİBİ KONUŞUYORLAR”

Cemal Terzi: “Yaşam pahalılığı var, o kadar abuk subuk sapan laflara lüzum yok… Bir adamın önüne aralıksız simit koyup da ‘buna şükür et ’ çağrıda bulunmak farklı; et yiyene, ıvır zıvır yiyene ‘şükür et ’ seslenmek bambaşka. Onlar işine geldiği gibi konuşuyorlar. Geçim şu an sıkıntılı. Evvelden cebimde 500-600 lira parayla geziyordum, acilen sağdan soldan borç alıyorum. Cebimizden paramızı çaldılar. Herkes bunun haberdar.”

Sümeyye bayan:

“DAYANILMAZ BİR PAHALILIK VAR”

Sümeyye bayan: “Dayanılmaz bir pahalılık var tabiki de… Bu zamana kadar yaşadığım en fiyatı yüksek dönem. (İktidar yetkilileri çoğu kez ekonomiye karşın olumlu açıklamalarda bulunuyor, bazı kesimlerde ‘şükürsüzlük hali ’ olduğunu söylüyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?) Zengin kesimin zengin çevresi olur. Hangisi ne yerse, yanındaki birey de onu yer. O yüzden varlıklı çevredeki insanların toplumu gördüklerini düşünmüyorum. (Tedavi ne sizce?) Topluma insinler tatmin edici.”

Hatice Kaymak

“ARTIK KENDİLERİ DE İNKAR EDEMİYOR”

Hatice Kaymak: “Ast ama dayanılmaz bir hayat pahalılığı var. (İktidar yetkilileri tahammülsüzlük ve şükürsüzlük hali olduğunu söylüyor) Bence biraz onlar şükretmeyi bilseler daha iyi ederler. Ekonomik olarak fena durumdayız. Bu zaten inkar edilemez bir reel. Bundan Böyle kendileri de inkar edemiyor şimdi. Her şey kötüye gidiyor. (Sizce bu durumun sorumlusu veya sorumluları kimler?) Emrindeki fakat başımızdakiler. Tedavi erken seçim.”

“ADAM ‘SORUN DEĞIL ’ DİYOR”

Mustafa bey: “Dayanılmaz bir pahalılık var. Elinde olanak varken şükretmemekten kimse keyif almaz… Tam tersi elinde imkan olan adam, kolaylık halinin bozulmamasına bakar. Sorunu gören ya da belirten bir takım değil şu an. Bu en büyük kusur kendimce. Bu da iktidarların sonunu getirir. Mesela ben kanserim, doktora gidiyorum, ‘bana sakın kötü bir şey söyleme ’ diyorum… Bu çözüm mü? Yok. Hastaya önce teşhisi koyman gerekiyor, sonra çare neyi gerektiriyorsa onu yapman gerekiyor. Bugün bakıyorsun adam ‘sorun değil ’ diyor.”

İsmail Apaydın

“HALKIN HALİNİ GÖRMÜYORLAR”

İsmail Apaydın: “Pahalılık var. Ne şükürsüzlüğü? Kendileri niye şükretmiyorlar? Kendileri şükür etsinler de halkın durumunu görsünler. Pahalılık var, ekonomi bozuk. Halkın halini görmüyorlar. Son dönemde fazla geçim sıkıntısı yaşıyorum, emekliyim. İş arıyorum, iş de bulamıyorum. Suriyelilerden, Afganlardan bize fırsat yok. (Sizce iktidar yetkilileri neden bu nesil açıklamalar yapıyorlar?) Kendilerini korumak için. Kendilerini suçlu duruma düşürmemek için yapıyorlar. Çare tercih.”

Ömer Akgün

“BORÇ HARÇLA AYAKTA DURMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Ömer Akgün: “Dayanılmaz bir hayat pahalılığı var. Ben emekliyim, 2500 lira maaş alıyorum, evim kira, geçinemiyorum, habire kredi çekiyorum. (Kredileri ödeyebiliyor musunuz?) Zorlanıyorum. Borç harçla ayakta durmaya çalışıyoruz… Borcu borçla kapatıyoruz. (İktidar yetkililerinin açıklamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?) Gerçekçi değil.”

“ALLAH HEPİMİZE SABIR VERSİN”

Ökkeş bey: “Pahalılık var. Bunu sormaya gerek var mı? Ne olacak bilmiyorum bu memleketin hali. Allah hepimize dayanma versin.”

 

Vatandaştan Erdoğan'a 'şükürsüzlük' yanıtı: Kendileri şükür etsinler de..., başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum