Vatandaştan Ali Babacan'a tepki: "İslam'a saldıranlarla birliktesiniz"

VAN (İHA) – Van'ın Erciş ilçesinde parti binasının açılışına katılan Deva partisi genel başkanı Ali Babacan'a tepki gösteren bir vatandaş, “İslam'a saldıranların yanındasınız. CHP zihniyeti dinime saldırıyor, namusuma saldırıyor, siz de onlarlasınız” dedi.

Vatandaştan Ali Babacan'a tepki: "İslam'a saldıranlarla birliktesiniz"
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 17:36
Vatandaştan Ali Babacan’a tepki: “İslam’a saldıranlarla birliktesiniz”, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: VAN (İHA) – Van'ın Erciş ilçesinde parti binasının açılışına katılan Deva partisi genel başkanı Ali Babacan'a tepki gösteren bir vatandaş, “İslam'a saldıranların yanındasınız. CHP zihniyeti dinime saldırıyor, namusuma saldırıyor, siz de onlarlasınız” dedi.
Partisinin Erciş İlçe Başkanlığı binasının açılışına katılan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, toplanan kalabalığa seslendi. Güçlü bir heyet ile geldiklerini belirten Babacan, “Hızla organize oluyoruz. Vatandaşlarımızı bizzat dinliyoruz, onları duyuyoruz, acı çekenleri dinliyoruz, acı çekenleri dinliyoruz. Sorunları yerinde tespit ediyoruz. Bugün 720 ilçede arkadaşlarımızla hemşehrilerimiz arasında yaşananlardan haberdarız ve çözüm üretiyoruz. Her şeye çözüm üretiyoruz. Her konuda eylem planlarını açıklıyoruz. Şu ana kadar 11 alanda çözümlerimizi açıkladık.
11 yıldır bu ülkenin ekonomisine yön verdiğini ifade eden Babacan, konuşmasına şöyle devam etti:
“Personelimiz ile iyi bir iş çıkardık. 3.500 dolar olan milli gelirimizi 12.500 dolara taşıdık. 36 milyar dolarlık ihracatımızı alıp 132 milyar dolara taşıdık. Merkez Bankası rezervlerini 28 milyar dolardan 136 milyar dolara çıkardık. Döviz kuru yükseldikçe motorin, benzin ve gaz fiyatları artıyor. Her şey A'dan Z'ye döner. Tarımda nasıl çözüleceğini anlattık. Çiftçimizin sırtında ağır bir borç yükü var değil mi? Borcun faizini yazacağız. Borçları donduracağız. 2 yıl ödemesiz dönem ile uzun bir dönem vereceğiz. Çiftlik desteklerini ekim zamanında açıklayacağız. Sayının ne olacağını belirleyeceğiz ve hasat zamanında ödeme yapacağız. Devlet olarak gübre bedelinin yarısını biz ödeyeceğiz. Devlet olarak yemek ücretinin yarısını ödeyeceğiz. Tarıma özel düşük elektrik tarifesi uygulayacağız. Türkiye'nin her yerindeki gençlerimizin doğdukları ülkede kalmalarını sağlayacağız. Gençlerimize tarımı sevdireceğiz.
Sosyal destekler konusunda yapacaklarını da açıkladıklarını belirten Ali Babacan, “Devlet vatandaşın yanına gidecek. Vatandaşlar kapı kapı sosyal destek almaya çalışmayacak. Her aileye bir sosyal destek uzmanı atayacağız. Ülkenin sorunları önemli ve büyüyor. Ekonomik sorunlar artıyor ama ülkenin sorunları sadece ekonomiyle ilgili değil. Ekonominin temeli nedir? Ekonominin temeli hukuk, adalet, insan hakları, özgürlükler ve demokrasidir. O temeli sağlam atmazsanız, o binayı ayakta tutamazsınız. Biliyorsunuz ki şu anda Türkiye'de bir Kürt sorunu var. İçeride ne dedik, Kürt sorunu var, bizim de sorunumuz var dedik. Erciş'ten ve ayrıca Bahçeli'den Erdoğan'a sesleniyorum. Kürt sorunu var mı, yok mu? Buraya Erciş'e gelin, Kürt vatandaşlarımıza soruyorum. buradan sesleniyorum. Bunu eşit vatandaşlık, eşit vatandaşlık temelinde çözeceğiz, devlet bu ülkenin her vatandaşını aynı samimiyetle kucaklasın yoksa bu ülkenin birlik ve beraberliğini sağlayamazsınız.
Babacan, konuşmasının ardından bir vatandaşın tepkisiyle yüzleşmek zorunda kaldı. “Din saldırılarının yanındasınız. İslam'a saldıranların yanındasın. Burada Zilan'da 18 bin kişiyi katleden CHP zihniyetindensiniz. CHP zihniyeti dinime saldırıyor, İslam'a saldırıyor, namusuma saldırıyor, siz de onlarlasınız.
Ali Babacan, açılışın ardından şehir merkezine taşındı.

Detaylı bir şekilde, Vatandaştan Ali Babacan’a tepki: “İslam’a saldıranlarla birliktesiniz” başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum