Van 'da yargılanan PKK 'lı teröriste hapis cezası

Van ’da yargılanan PKK ’lı teröriste hapis cezası, Yanlışlık tarihlerinde 15-18 gözyaşı grubunda olan ve Van 3.

Van 'da yargılanan PKK 'lı teröriste hapis cezası
Editör: 15Haber
26 Ekim 2021 - 17:47
Van ’da yargılanan PKK ’lı teröriste hapis cezası,

Yanlışlık tarihlerinde 15-18 gözyaşı grubunda olan ve Van 3. Tehlikeli Ceza Mahkemesinde yargılanan suça sürüklenen yavru M.D.'nin PKK terör örgütü faaliyeti kapsamında yakınan S.D'yi kaçırarak yaralama eylemi, 14 Ağustos 2016 günlü Çaldıran yolunun kesilmesi olayında asayiş korucusu C.Y.'yi martir etme eylemi, güvenlik korucuları İ.Y. ve F.K.'ya müteveccih öldürmeye adım eylemi, 11 Ilk Teşrin 2016 tarihinde karakollara mahrukat ikmali işleyen nakliyeci B.D. ve V.Ö.'nün atıf ve idarelerindeki vesait ile yolcuların yollarının kesilmesi ve araçlarının yakılması eylemi,

19 Ekim 2016 tarihinde Vangölü Faaliyet Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) çalışanlarının yollarının kesilerek araçları dahil gasp edildiği olaylarına ilişkin yapılan yargılama mahkemece tamamlandı. Maznun M.D. vakfedilmiş bulunduğu ukubet yürütüm kurumundan SEGBİS vasıtasıyla avukatı ile davaya katılarak üstüne atılı suçlamaları reddetti.

Davanın görülen karar duruşmasında, sanık hakkında devletin bütünlüğünü bozmaktan 18 sene 4 kamer, doyumluk suçlarından 9 defa 7 sene 2 kamer 20 ahit, hürriyeti tahditten 5 yıl 6 ay, cerh suçundan 5 yıl, kasten öldürme suçundan 18 yıl 4 ay, öldürmeye teşebbüsten 2 posta 10 yıl, hürriyeti tahditten 2 kere 6 yıl 11 kamer 10 devir neticeten sanığın 141 yıl 54 ay 200 ahit mahpushane cezası ile cezalandırılmasına ve hükmen tutukluluğunun devamına mahkemece değişmeyen verildi.

Van ’da yargılanan PKK ’lı teröriste hapis cezası, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum