Van 'da bir mahalleyi pireler bastı okullar 1 gün tatil

Van ilçesinde pireler saran mahalleyi, Muhtarı bakın nasıl sorunu çözdü;

Van 'da bir mahalleyi pireler bastı okullar 1 gün tatil
Editör: 15Haber
22 Ekim 2021 - 20:43 - Güncelleme: 22 Ekim 2021 - 21:28
Van’ın İpekyolu ilçesindeki bir mahallede yaşayan insanların ev vede hayvan ahırlarını pireler bastı, okullar 1 gün için tatil edildi.
Küresel iklimin değişiminden dolayı ve yağışların az yağmasından oluşan kuraklık felaketi pire sorunu da birlikte getirdi. Pire saran Ortanca Mahallesinde, İpekyolu Belediyesi tarafından süreklli ilaçlamalar yapıldı.

Mahalle halkı pireler nedeniyle çok sorun yaşadığını söyleyen Mahalle Muhtarı Mehmet Nuri Yönten, “Maleseff Bu yıl içerisinde kuraklık nedeniyle mahallemizi pireler çoğalmış durumda. Mahallemizde pirelerin sebebiyle halkımızın vücut kaşınması bulunmaktadır insanlarda. Muhtar Dün sağlık ocağında görev yapmakta olan doktor arkadaşımızla birlikte okula gittik, okulda da malesef birden fazla çocuk pire sebebiyle kaşındığını gördük ve okulu bu günlük tatil yaptırdık. Vanın Büyükşehir Belediyesi ve İpekyolu Belediyesi tarafından ilaçlama ekipleri yoğun çalışmasıyla gün boyunca mahallede ilaçlama çalışması yapılıyor. Yapılan ilaçlamalarla ise bu sıkıntıları inşallah atlatmış durumda olacağız” söyledi.

İpekyolu Belediyesi ekipleri tarafından yapılan ilaçlama çalışmasına Van Büyükşehir Belediyesine bağlı olan ekipler de destek verdi. Çalışan herkese şükranlarını sunarız diye dile getirdi muhtarımız.

Kaynak : 15haber.com izinsiz yayınlanamaz Kaynak göstermeden...

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum