Vali ve milletvekilleri Muharrem orucu iftarına konuk oldu

Kütahya Valisi Ali Ali Çelik ve protokol üyeleri Hacı Bektaş-i Veli Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen Muharrem İftarına katıldı.

Vali ve milletvekilleri Muharrem orucu iftarına konuk oldu
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 11:05
Vali ve milletvekilleri Muharrem orucu iftarına konuk oldu, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Hacı Bektaş-i Veli Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen Muharrem İftarına Kütahya Valisi Ali Ali Çelik ve protokol üyeleri katıldı.
Vali Çelik, “Muharrem de sevgi ekme ayıdır” diyerek konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Yaratılışımızın en büyük gayesi sevgidir. Hayatım boyunca birbirini dinleyen ve seven insanlar yan yana olduğunda tüm zorlukların üstesinden gelebileceğimize inandım. Birlikte tüm zorlukların üstesinden geleceğiz. Bir millet var. "Devletin devamı için devlet, devletin devamı için millet gereklidir. Sağlık ve esenlik içinde bir arada olabilmemiz için devlet her zaman güçlü ve milletimiz arasındaki bağlar güçlü. başkasının kalbine sevgi ekme yeteneği.

Gazel: 'Hüseyin'i saygı ve rahmetle anıyorum'
AK Parti Milletvekili Kütahya İshak Gazel, "Muharrem ayının milletimize ve tüm İslam alemine birlik, kardeşlik ve iyiliğe vesile olmasını diliyorum. Şehit Hüseyin başta olmak üzere tüm Ehl-i Beyt mensuplarını saygıyla anıyorum. Adem'in tövbesi bugün kabul edilir.Musa peygamber bugün denizi ikiye böler,Yusuf peygamber bugün kuyudan çıktı,Eyüp'ün hastalığına şifa olduğu rivayet edilir.Aşure dediğimiz Muharrem ayı, 10 Muharrem, İslam coğrafyasında kutsal bir gündür. Öncesi ve sonrası oruç tutmak en iyi temizlik, tazelenme ve dualarla yeni başlangıçlar olarak görülür. Hicri 61 yılında Kerbela'da yaşanan acıları herkes hatırlar. Hatıra Hazreti Hüseyin ve ailesi önce Kerbela'da susuzluğa mahkûm olmuşlar, sonra geride bıraktıkları bir şekilde şehit edilmişlerdir. onlar insanlığın en büyük katliamıdır. Şehadetinin yıl dönümünde Hüseyin Hocamızı ve ailesini rahmet ve minnetle anıyorum. Peygamber (asm) torunları Hasan ve Hüseyin için ellerini semaya kaldırarak Allah'a şöyle dua etti: "Rabbim ben Hasan ve Hüseyin'i seviyorum. Sen de seversin. Onları sevenleri de sevin. Hazreti Hasan ve Hüseyin'in hayatları, tıpkı dedeleri Resul Ekrem ve babaları Hazreti Ali gibi birlik için mücadele eden iki mübarek insanın hayatıdır. Hayatları boyunca anlaşmazlıkların yanında olmadılar. Müslümanlar arasında ayrılık yaratmaya çalışanlara rağmen birlik, beraberlik ve kardeşlikten asla taviz vermediler. Hz. Hüseyin, ümmetin Kerbela'daki birlik susuzluğuna direndi. Anneler çocuklarının susuzluğunu gözyaşlarıyla gidermeye çalışırken, Hz. Hüseyin bu çocukların, milletin bütün evlatlarının geleceği için zulme direndi. Bin yılı aşkın bir süredir, Hz. Hüseyin'in direnişi topraklarımızda hak mücadelesinin ve zulme isyanın destanıdır" dedi.
Milletvekilleri Ceyda Çetin Erenler programda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Prof. Hacı Bektaş-i Veli Kültür ve Refah Derneği Başkanı Dr. Alim Işık da Muharrem'in önemine değinerek birlik ve beraberlik dileklerinde bulundu.
Vali ve milletvekilleri Muharrem orucu iftarına konuk oldu
Vali ve milletvekilleri Muharrem orucu iftarına konuk oldu
Vali ve milletvekilleri Muharrem orucu iftarına konuk oldu
Vali ve milletvekilleri Muharrem orucu iftarına konuk oldu

Detaylı bir şekilde, Vali ve milletvekilleri Muharrem orucu iftarına konuk oldu başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum