Vali Su: "Müslümeyi bulmak için arkadaşlarımız her detayı inceliyor"

Vali Su: "Müslümeyi bulmak için arkadaşlarımız her detayı inceliyor", Edinilen bilgiye takriben, konargöçer yaşam sürdüren Sarıkeçili Yörükler, Konya Bozkır bölgesinden kışı vermek için Mersin'in Gülnar ilçesi Yanışlı bölgesine geldi.

Vali Su: "Müslümeyi bulmak için arkadaşlarımız her detayı inceliyor"
Editör: 15Haber
16 Kasım 2021 - 19:24
Vali Su: "Müslümeyi bulmak için arkadaşlarımız her detayı inceliyor",

Edinilen bilgiye takriben, konargöçer yaşam sürdüren Sarıkeçili Yörükler, Konya Bozkır bölgesinden kışı vermek için Mersin'in Gülnar ilçesi Yanışlı bölgesine geldi. Burada geçtiğimiz Çarşamba günü çadır kuran 7 çocuklu Mehmet ve Selvi Yağal ailesinin 2,5 yaşındaki kızı Müslüme aynı gün saat 17.00 sıralarında bisikletiyle oynarken ortadan kayboldu. Aile ve çevredekilerin yaptığı aramada bulunamayan küçük kız için haber verilmesi üstüne jandarma, itfaiye, AKUT, UMKE ve AFAD ekipleri sevk edildi. Bölgede arama çalışmaları 7. günde 'devam etti. 200 kişiden oluşan ekibin yanı sıra belediyelerden gelen destek ekipleri de dahil oldu. Vadi, orman ve dağlık alanda arama çalışmasında 12 kilometrelik alan karadan tarandı. Her türlü ihtimalin değerlendirildiği arama çalışmalarda termal droneların yanı sıra girilemeyen yamaçlardaki kör noktalarda saptandı. Bugün AFAD ekipleri kör noktalara varmak için 70 metre aşağıysa iniş yaptı fakat orada da bir sonuç alınamadı.

"İnşallah en kısa zamanda yavrumuzu buluruz, ailesine teslim ederiz"

Kaymakam Yunus Emre Bayraklı'dan bilgi alıp aileyle görüşen Vali Ali İhsan Su yaptığı açıklamada, "Sivil toplum kuruluşları, dronelerle çalışmaları devam ettiriyoruz. bir de insanlı keşif uçaklarımız bu alanda, keşif yapıyor, takip ediyor, termal kameralarla bakıyoruz. Kadavra köpekleri ile araştırma yapıyoruz. Tekrar iz takip köpekleriyle araştırmamız devam ediyor. İnşallah bulacağız, arkadaşlarımız her detayı inceliyorlar. Her türlü ihtimali göz önünde bulundurup ona kadar çalışmalarını sürdürüyorlar. İnşallah en kısa zamanda yavrumuzu buluruz, ailesine teslim ederiz" dedi.

Göç Eden Sarıkeçililer-Türkmenler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı olan kayıp Müslüme'nin yakınlarından İbrahim Yağal, "Şu Anda havadan ve karadan arama bütün hızıyla devam ediyor. En küçük bir ayrıntıyı bile inceleyerek aramaya devam ediyorlar. AFAD ekipleri takriben 70-80 metre aşağıda bir kayanın aralarında bir âmâ nokta vardı, şuanda ekipler oraya indi. En minik bir ihtimal bırakmamak üzere orayı da aramaya başladılar" diye konuştu.

Halil İbrahim Varlı - Hüseyin Yıldız

Vali Su: "Müslümeyi bulmak için arkadaşlarımız her detayı inceliyor", başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum