Vali Şimşek: "Gün birlik günüdür"

Mah-ı Keder programı kapsamında konuşan Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, bugünün birlik günü olduğunu söyledi.

Vali Şimşek: "Gün birlik günüdür"
Editör: Derya Demir
08 Ağustos 2022 - 21:35
Vali Şimşek: “Gün birlik günüdür”, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Mah-ı Keder programı kapsamında konuşan Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, bugünün birlik günü olduğunu söyledi.
Sivas'ta Muharrem nedeniyle Cem Vakfı Sivas şubesi tarafından Mah-ı Keder Orucu programı düzenlendi. Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cem Ünal Karataş Vakfı Sivas Şube Başkanı, il protokolü ve vatandaşlar hazır bulundu. Program Mersin'in konseriyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından konuşmalar başladı.
Programda konuşan Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, günün birlik ve ikilikten kurtulma günü olduğunu belirterek, "İnsanlar arasındaki paylaşımın simgesi haline gelen Aşure günü, insanı zenginleştiren önemli bir gündür. aynı kazanda farklılıkları ve ayrılıkları değil, birlik ve beraberliği güçlendirir. Rengi, dini, kökeni, cinsiyeti ne olursa olsun insan ailesinin bir bütün olduğunu unutmamalıyız. Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın arttığı bu günlerde gözümüzün daima barış, hakikat ve kardeşlik üzerinde olması, kalplerimizin sevgi, saygı ve hoşgörü ile çarpması çok önemlidir. Çünkü gün birlik, ikilikten kurtulma, dayanışmayı ve paylaşmayı yaygınlaştırma günüdür. Gün; Tıpkı Aşure'de olduğu gibi, bir araya gelen farklı nimetlerin aynı ortak tada katkı sağlaması gibi, millet olarak farklılıklarımızla var olma günümüzdür. Bu duygu ve düşüncelerle tuttuğumuz oruçların Allah tarafından hayırlı ve kabul olmasını temenni ederim.

"Kardeşliğimizi hedef alanlara karşı uyanık olmalıyız"

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, farklılıkların arkasına saklanıp kardeşliği hedef alanlara karşı birlik olması gerektiğini belirterek, "Bugün görevimiz, ırk, din, mezhep ve kılık farklılığına sığınanlara karşı birlik ve beraberlik içinde teyakkuzda olmaktır. , kardeşliğimizi hedef alıp coğrafyamızda yeni Kerbelaların yaşanmasını isteyenler Hz.Hüseyin efendimiz gibi hep iyinin yanında şer ve şerre karşı doğruyu ve hakkı diri tutalım.

"Ramazan ve Muharrem sofralarında bir aradayız"

Cem Vakfı Sivas Şube Başkanı Ünal Karakaş, Ramazan ve Muharrem sofralarında birlikte güçlü olduklarını belirterek, "Ramazan sofralarında hep birlikteydik, bugün Muharrem'de yas sofralarında hep birlikteyiz ve haykırıyoruz. Millet olarak ne kadar güçlü ve kadim olduğumuz buradan tüm dünyaya duyurulur. Bugün burada bir arada olmak çok kıymetliydi. Burada verilecek mesajlar çok önemliydi. Herkese hayırlı olsun" dedi.
Konuşmaların ardından Cemevi'nin dedesi tarafından bir lokma duası yapılırken, katılımcılara oruçlarını açmak için birer lokma ikram edildi.
Vali Şimşek: “Gün birlik günüdür”
Vali Şimşek: “Gün birlik günüdür”
Vali Şimşek: “Gün birlik günüdür”
Vali Şimşek: “Gün birlik günüdür”
Vali Şimşek: “Gün birlik günüdür”
Vali Şimşek: “Gün birlik günüdür”
Vali Şimşek: “Gün birlik günüdür”

Detaylı bir şekilde, Vali Şimşek: “Gün birlik günüdür” başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum