Vali Ali İhsan Su, üç ilçede vatandaşlarla bir araya geldi

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Su, ilçe ziyaretleri kapsamında Kulp, Lice ve Kocaköy ilçelerinde vatandaşlarla bir araya gelerek devam eden çalışmaları inceledi.

Vali Ali İhsan Su, üç ilçede vatandaşlarla bir araya geldi
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 16:11
Vali Ali İhsan Su, üç ilçede vatandaşlarla bir araya geldi, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Su, ilçe ziyaretlerinde Kulp, Lice ve Kocaköy ilçelerinde vatandaşlarla bir araya gelerek devam eden çalışmaları inceledi.
Vali Ali İhsan Su, Kulp İlçesi Büyükşehir Belediyesi, GAP İdaresi Başkanlığı ve Tarım İl Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliğiyle yürütülen "Sert Meyve Yetiştiriciliğini Geliştirme Projesi" kapsamında yetiştiricilere bahçe çit malzemeleri dağıttı. Malzeme dağıtım töreninde konuşan Vali Su, Valilik ve büyükşehir belediyesi olarak birçok daire kurduklarını, Kulp ilçesinde önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi.
Büyükşehir Belediyesi'nin tarımda çok başarılı olduğunu kaydeden Vali Su, geçtiğimiz iki yılda Büyükşehir Belediyesi, GAP İdaresi ve Tarım Bakanlığı'nın katkılarıyla 13 milyon 333 bin liralık fidan dağıttıklarını söyledi. sen, yapımcılar.
Vali Su, “56 bin 618 adet yerfıstığı, 111.000 adet badem ve 10.243 adet ceviz fidanı dağıttık. 16 ilçede 550 kişiye 177.760 fidan dağıttık. Son 2 yılda 98 Kulp yetiştiricimize 533 dönümlük bir alana yaklaşık 21.921 adet dağıttık. Bugün fidanların dikildiği bahçeleri korumak için çit, beton direk ve payandalar dağıtacağız. Bu çerçevede 156 bin metrenin üzerine 10 bin 522 beton direk ve dikenli tel teslim edeceğiz. Bu şekilde inşallah bu bahçelerin çevresini iyi korumuş oluruz böylece hayvan girişleri ürünlerinize zarar vermez.
2020-2022 yılları arasında Kulp'ta 439 kilometre stabilize yol yaptıklarını belirten Vali Su, 3,5 kilometre kilitli parke taşı, 1 kilometre beton yol ve 5 bin 264 ton sıcak asfalt döşediklerini söyledi. İlçede gençlerin faydalanması için yarı olimpik yüzme havuzu ve yeni terminal inşaatına başladıklarını kaydeden Vali Su, ilçede gençler için bilgi merkezi ve lise akademisi kurmayı planladıklarını kaydetti. ve çocuklar.
Malzeme dağıtım töreninin ardından Kulp Kaymakamı olan Vali Su, ilçede yürütülen çalışmalar hakkında Kaymakam Mustafa Gözlet'ten bilgi aldı. Vali Su, esnaf ziyaretinde vatandaşlarla sohbet etti, çocuklara oyuncak ve dondurma ikram etti. İlçede bir kafede mahalle muhtarları ve vatandaşlarla bir araya gelen Vali Su, talepleri dinledi.
Kulp'a bağlı Ağaçlı köyündeki ipek iplik üretim fabrikasında incelemelerde bulunan Vali Su, daha sonra Lice ve Kocaköy ilçelerini ziyaret etti. Vali Su, Lice ve Kocaköy ile kaymakamları ziyaret ederek ilçelerle devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Lice'deki Aile Destek Merkezi'ni ziyaret eden Vali Su, stajyerlerle sohbet ederek çalışmalarını inceledi. Lice ve Kocaköy ilçelerindeki tüccarları da ziyaret eden Vali Su, muhtar ve vatandaşlarla görüşerek taleplerini görüşerek dinledi.
Vali Su'ya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, DİSK Genel Müdürü Fırat Tutşi ve Büyükşehir Belediyesi daire başkanları eşlik etti.
Vali Ali İhsan Su, üç ilçede vatandaşlarla bir araya geldi
Vali Ali İhsan Su, üç ilçede vatandaşlarla bir araya geldi
Vali Ali İhsan Su, üç ilçede vatandaşlarla bir araya geldi

Detaylı bir şekilde, Vali Ali İhsan Su, üç ilçede vatandaşlarla bir araya geldi başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum