Vali açıkladı, üretimi artıyor

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Sivas'ta ayçiçeği üretiminin 6.000 dekardan 130.000 dekara çıktığını söyledi.

Vali açıkladı, üretimi artıyor
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 17:47
Vali açıkladı, üretimi artıyor, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Sivas'ta ayçiçeği üretiminin 6.000 dekardan 130.000 dekara çıktığını söyledi.
Sivas il merkezine 36 kilometre uzaklıktaki Yaramış köyündeki ayçiçeği tarlaları görenleri büyülüyor. 3 bin 500 dönümlük bir alana kurulu ayçiçeği tarlaları sarı ve yeşil tonlarıyla görsel bir şölen sunuyor. Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek ayçiçeği tarlalarına giderek üreticiden bilgi aldı. Vali Şimşek'e İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız ve Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ eşlik etti. Ayçiçeği tarlaları da drone ile havadan görüntülendi. Konuyla ilgili bilgi veren Vali Şimşek, Sivas'ta tarımın her geçen gün geliştiğini söyledi.
"Ayçiçeği üretimi son 3 yılda önemli ölçüde arttı"
Ayçiçeği üretiminin son 3 yılda önemli ölçüde arttığını söyleyen Vali Şimşek, “Yaramış köyündeki ayçiçeği tarlalarını inceledik. İlimizde tarımın her geçen gün geliştiğini, tarımın çeşitliliğinin arttığını memnuniyetle gördük, "Yılda 6.000 dekardan 130.000 dekara çıktı" dedi.

Detaylı bir şekilde, Vali açıkladı, üretimi artıyor başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum