evde masajmasaj istanbul

Uzmanlar uyarıyor: 'Squid Game'i çocuklarınıza izletmeyin, Gündem Haberleri

Uzmanlar uyarıyor: 'Squid Game'i çocuklarınıza izletmeyin, Netflix'te yayınlanan ve izlenme rekorları kıran Güney Kore yapımı "Squid Game" dizisi için ebeveynlere uyarı yapıldı. Kayıp Rıhtım'ın The Brussels Times'dan aktardığı habere kadar, Belçika ’nın Valon Bölgesi ’.

Uzmanlar uyarıyor: 'Squid Game'i çocuklarınıza izletmeyin, Gündem Haberleri
Editör: 15Haber
11 Ekim 2021 - 19:08
Uzmanlar uyarıyor: 'Squid Game'i çocuklarınıza izletmeyin,

Netflix'te yayınlanan ve izlenme rekorları kıran Güney Kore yapımı "Squid Game" dizisi için ebeveynlere uyarı yapıldı.

Kayıp Rıhtım'ın The Brussels Times'dan aktardığı habere kadar, Belçika ’nın Valon Bölgesi ’ndeki Erquelinnes Béguinage adlı ilkokulda öğrencilerin "Squid Game"den esinlenerek oyunlar oynaması ve elenenlere hasar vermeye başlaması üstüne mektep yönetimi Facebook sayfası üzerinden yaptığı paylaşımda velilere uyarıda bulundu. Paylaşımda çocukların dizideki oyunları taklit ettiği, kaybedenlerin ise şiddete maruz bırakıldığı belirtildi.


'DİZİ ŞİDDET İÇERİKLİ SAHNELERİ NEDENİYLE 18 YAŞ ALTINDAKİLERE YASAK'

Mektep yönetiminin Facebook sayfası üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeler kullanıldı:

“Değerli veliler, 'Squid Game' adlı diziyi muhtemelen duymuşsunuzdur. Bu dizide karakterler öbür çocuk oyunları oynuyor. Kaybedenler de eleniyor, yani öldürülüyor. Dizi, kuvvet içerikli sahneleri sebebiyle 18 yaş altındakilere yasak. Öğrencilerimiz, dizide bulunan 1,2,3 Piyano oyununu oynuyor ve kaybeden kişiyi şiddete maruz bırakıyor. Bu sağlığa zararlı ve tehlikeli oyunu durdurmak için öğrencileri dikkatle izliyoruz! Çocuklarınızı bunun niçin olabileceği sonuçlardan bildirmek için desteğinize ve meslek birliğinize güveniyoruz.”

1,2,3 Piyano adlı oyun, dizideki “Yeşil Işık, Kırmızı Işık” oyununa eşit geliyor. Dizide oyun sonucu öldürülen oyuncular yerine okulda elenen öğrenciler şiddete maruz kalıyor. Okul yönetimi göre oyunu devam ettirip arkadaşlarına zarar vermeyi sürdüren öğrenciler hakkında disiplin cezası uygulanacağı belirtildi.

VELİLERE MEKTUP GÖNDERİLDİ

Aynı bir haber de İngiltere ’den geldi. İngiltere ’nin Büyük Kasaba Bölgesi ’ndeki Sandown Okulu ’nda çevrimiçi yayınların çocuklara karşın zararları hakkında eğitim verilmeye başlandı. Okul yönetimi, bundan yola çıkarak ek ders koyduklarını belirtirken, dizinin her yaş grubuna yerinde olmamasıyla ilgili velilere mektup gönderdiklerini de ifade etti. Uzmanlar uyarıyor: 'Squid Game'i çocuklarınıza izletmeyin, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum