Üsküdar 'da silahlı dehşet: Otizmli gencin köpeğini pitbull zannederek silahla vurdu

Üsküdar ’da silahlı dehşet: Otizmli gencin köpeğini pitbull zannederek silahla vurdu, Olay, geçtiğimiz günlerde Üsküdar Zeynep Kamil Mahallesi'nde sabahın erken saatlerinde meydana geldi.

Üsküdar 'da silahlı dehşet: Otizmli gencin köpeğini pitbull zannederek silahla vurdu
Editör: 15Haber
15 Ocak 2022 - 10:59
Üsküdar ’da silahlı dehşet: Otizmli gencin köpeğini pitbull zannederek silahla vurdu,

Olay, geçtiğimiz günlerde Üsküdar Zeynep Kamil Mahallesi'nde sabahın erken saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye takriben, 16 yaşındaki Otizmli genç Hakim Gümüş, Maysa ve Keş isimli Boxer cinsi köpeklerini evlerinin yakınındaki parkta yürüyüşe çıkardı. İddiaya göre o esnada parkın yanından geçen kimliği süresiz eli silahlı bir kişi üzerine gelen boxser cinsi, Keş isimli köpeği yasaklı tür pitbull köpeği zannederek köpeğe kurşun yağdırdı.

Köpek sahibi Dominant Gümüş, "Dur, yapma abi" diye engel olmaya çalışsa da eli silahlı cani dinlemedi ve köpeği otizmli gencin gözünün önünde vurarak kaçtı. Egemen Gümüş ve diğer Maysa isimli köpek vuran şahsın peşinden koşsa da yakalayamadı. Silahlı şahsın kaçtığı anlar ise emniyet kamerasına yansıdı.

“Silahla ateş açarak kaçmaya başladı”

Olay hakkında konuşan otizmli genç Hakim Gümüş, “Sabahleyin saat 06.00 gibi evimizin önünde yer alan parka köpeklerimi çıkardım. Köpeklerim parkta yer alan cadde köpekleri ile oynuyordu. Ben bankta otururken, tabanca yükleme sesini duydum. Köpeğimin ağzına ateş açarak koşmaya başladı. Bende köpeğimi kanlar içinde görür görmez peşinden koşmaya başladım yetişemedim. Köpeğim orda öldü. Faili henüz bulunmadı. Bize bu dehşeti yaşatanın bulunmasını istiyorum. Allah kimseye böyle bir acı vermesin. Adalete güveniyorum” diye konuştu.

“Otizmli özel çocuğum aralıksız hamle geçiriyor”

Köpeği vurulan otizmli gencin annesi Kamile Gümüş ise eli silahlı caninin bulunması için yetkilere seslendi, Gümüş, Hakim özel bir çocuk, olayın olduğu gün Dominant 5 ay sonradan okula başlayacaktı. Maysa ve Keş isimli köpeklerimiz sayesinde Hakim sosyalleşmişti. Dominant saatinde kalkıp, nasıl davranacağını öğrenip onlarla bir eğitim almıştı. O sabahtan Dominant sabah evimizin önünde parka çıktığında Egemenin, “Dayı , Anne “ seslenerek kucağında keşle gelip ağzından dökülen kanları gördük. Benim özel çocuğum aralıksız ellerini yıkıyor, gözlerinin yaşı durmuyor. Etken otizmli bir çocuk kesintisiz hücum geçiriyor. İğneleri yapılarak hap veriliyor. Benim çocuğum ağır bir depresyona girdi” diye konuştu.

“Pitbull zannederek silahla vurmuş”

Yetkililere seslenen Anne Gümüş, “ Benim çocuğum 16 yaşında özel bir çocuk, yanına bir köpekle silahın doğrultulup, o köpeğin böylece parçalanıp, çocuğumun toplayıp getirmesi, nasıl bir dehşet, nasıl bir felakettir. Köpeği vuran kişi, Boxer cinsi köpeğimizi yasaklı nesil Pitbull zannederek kafasından silahla vurmuş. Hakim köpekleri parkta köpekleri oynattığı sırada olmuş. Şahsın kaçma görüntüleri mevcut. Çocuğum kanlar içerisinde köpeğini getirdi. Evimizde inleme var” ifadelerini kullandı.

Aykut Baskı - Sevgi Canpolat
 

Üsküdar ’da silahlı dehşet: Otizmli gencin köpeğini pitbull zannederek silahla vurdu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum