Üsküdar'da binlerce kişiye aşure ikram edildi

Dev kazanlarda kaynatılan aşure, Muharrem ayı nedeniyle binlerce Üsküdarlıya ikram edildi.

Üsküdar'da binlerce kişiye aşure ikram edildi
Editör: Derya Demir
08 Ağustos 2022 - 19:47
Üsküdar’da binlerce kişiye aşure ikram edildi, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Üsküdar'da Muharrem ayı nedeniyle dev kazanlarda kaynayan aşure binlerce vatandaşa ikram edildi.
Üsküdar'daki Mihrimah Sultan Camii'nin önünde dev kazanlarda kaynayan aşureler Muharrem ayı nedeniyle binlerce vatandaşa ikram edildi. Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen programda Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, İstanbul AK Parti Milletvekilleri Mihrimah Belma Satır ve Müşerref Pervin Tuba Durgut önlük giyerek vatandaşlara aşure dağıttı.
Cumhurbaşkanı Türkmen, “Bugün 10 Muharrem, Aşure günü nedeniyle Üsküdar Meydanı'nda hemşehrilerimize Aşure dağıtıyoruz. Bu aşureler şehitlerimizin ruhuna, Kerbela şehitlerimizin ruhuna, Hz. Millet olarak Sünniler, Aleviler, Kürtler, Türkler, Lazlar ve Çerkeslerle, tıpkı bu aşurenin içeriğinde olduğu gibi, renk, tat, güzel uyum ve lezzetli lezzet yaratacak zenginlikteyiz. Bunun en güzel örneği aşuredir. Bu güzel aşurelerden hemşehrilerimiz faydalansın.
Milletvekili Mihrimah Belma Satır, “Üsküdar Meydanı'nda yine geleneksel bir hareket gerçekleştiriyoruz. Üsküdar Belediye Başkanımızın organizasyonuyla Üsküdarlı hemşehrilerimize aşure ikram ediyoruz. Kerbela'nın önemini asla unutmuyoruz, acıyarak anıyoruz" dedi.
Müşerref Milletvekili Pervin Tuba Durgut, “Üsküdar Meydanı'nda bu güzel etkinlikle birlikteyiz. Belediye başkanımız ve Üsküdar belediyesinin düzenlediği aşure dağıtımı birlik ve beraberliğimizin bir örneğidir. Güzel bir etkinlik, devam ediyoruz, mutluyuz.
Üsküdar’da binlerce kişiye aşure ikram edildi
Üsküdar’da binlerce kişiye aşure ikram edildi
Üsküdar’da binlerce kişiye aşure ikram edildi
Üsküdar’da binlerce kişiye aşure ikram edildi

Detaylı bir şekilde, Üsküdar’da binlerce kişiye aşure ikram edildi başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum