Ünlü fenomen Murat Övüç 'ün oğluna hapis cezası talebi

Ünlü fenomen Murat Övüç ’ün oğluna hapis cezası talebi,  Sanıklardan birinin 11 yıla kada, Övüç'ün de arasında olduğu 3 kişinin ise 7 yıla kadar hapisleri talep edildi.

Ünlü fenomen Murat Övüç 'ün oğluna hapis cezası talebi
Editör: 15Haber
29 Kasım 2021 - 11:29
Ünlü fenomen Murat Övüç ’ün oğluna hapis cezası talebi,

 Sanıklardan birinin 11 yıla kada, Övüç'ün de arasında olduğu 3 kişinin ise 7 yıla kadar hapisleri talep edildi. sosyal ağ fenomeni Murat Övüç'ün oğlu Burak Can Övüç'ün de aralarında bulunduğu 4 sanığın polis memurlarına karşısında ‘görevi yaptırmamak için direnme' suçundan yargılanmalarına devam edildi. İstanbul Asliye Suç Oluşturan Mahkemesi'nde geçtiğimiz günlerde görülen duruşmada tutuksuz sanıklar Burak Can Övüç, Ahmet Bağrıyanık, Alptuğ Kayı, Ergin Ergin ve müşteki polis memurları M.P., S.Y., M.G. ile davalı avukatı hazır bulundu.

"Sanıklar ile takım arkadaşlarımız aralarında boğuşma vardı''

Duruşmada beyanda yer alan müşteki polis memuru M.G. durum tarihinde yardım takım olarak olay yerine gittiğini söyleyerek, "Biz gittiğimizde sanıklar ile ekip arkadaşlarımız aralarında boğuşma vardı. Müdahale ettik, sanıklardan Ahmet Bağrıyanık küfürler etti. Her Zaman birlikte bize direndiler. Hem ‘sizi sürdürürüz, gününüzü göreceksiniz' gibi tehditlerde bulundular" dedi.

“Kelepçe takamadık”

Müşteki polis memuru M.P. beyanında, "Olayın üzerinden uzun zaman geçtiği ve pat diye fazla olaya müdahale ettiğimiz için detaylarını hatırlamıyorum. Sanıklara kelepçe takmaya çalıştık fakat 4 davalı pat diye üzerimize saldırdı, böylece takamadık" ifadelerini kullandı. Müşteki polis memuru S.Y. ise şikayetinin devam ettiğini belirtti.

Murat Övüç'ün oğluna 7 yıla dek hapis talebi

Duruşmada mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısı, sanıklardan Ahmet Bağrıyanık'ın müştekilere karşısında hakarette bulunduğu değişmez olduğundan ‘hakaret' suçundan 2 sene 1 aydan 11 yıl 3 avuç içi değin hapisle cezalandırılmasını isterken, tüm sanıkların ‘millet görevlisine görevi yaptırmamak içi direnme' suçundan 10 aydan 7 sene 9 avuç içi değin hapisle cezalandırılmasını istek etti.

Müştekilerin beyanlarına katılmadığını söyleyen davalı avukatı, mütalaaya aleyhinde savunma gerçekleştirmek üzere zaman talep etti.

"Karakola kendi aracımla gittim"

Mütalaaya aleyhinde diyecekleri sorulan sanıklar beraatlarını istek ederken, davalı Burak Can Övüç savunmasında, "Polis memurlarının beyanlarını kabul etmiyorum. Direnmiş isem beni niçin karakola almamışlar? Karakola kendi aracımla gittim, kamera görüntüleri incelenebilir. Suçlamaları kabul etmiyorum'' ifadelerini kullandı.
Duruşma, sanıkların avukatına mütalaaya karşısında savunma yapması için zaman verilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, şüpheli Ahmet Bağrıyanık'ın ‘ulus görevlisine hakaret' ve ‘görevini yaptırmamak için direnme' suçlarından, şüpheliler Burak Can Övüç, Alptuğ Kayı ile Ergin Ergin'in ise ‘görevi yaptırmamak için direnme' suçundan cezalandırılması istek edildi.

Sema Demir
 

Ünlü fenomen Murat Övüç ’ün oğluna hapis cezası talebi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum