Üniversiteden tartışma yaratan gezi kararları

Üniversiteden tartışma yaratan gezi kararları, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın 30 Haziran ’da yayınladığı Tasarruf Genelgesi ’nden 1 gün sonra bir dizi yurt dışı seyahat kararı çıkardı.

Üniversiteden tartışma yaratan gezi kararları
Editör: 15Haber
10 Ocak 2022 - 06:03
Üniversiteden tartışma yaratan gezi kararları,

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın 30 Haziran ’da yayınladığı Tasarruf Genelgesi ’nden 1 gün sonra bir dizi yurt dışı seyahat kararı çıkardı. “Resmi ziyaret” ve “Yabancı Öğrenci Seçme Sınavı ’na (YÖS) katılma gerekçesiyle TOGO, Gine, Fas, Azerbaycan, Benin gibi ülkelere gitme kararı alındı. Bu ziyaretlerde yolluk, uçak bileti, gündelik konaklama, harç, vize, araç kiralama, yurt içi ve yurt dışı taksi ücreti, Havaş ücreti ve covid test giderlerinin üniversite tarafından karşılanması da kararlaştırıldı.

GENELGE DAHİLİNDE

Tasarruf Genelgesi ’ne rağmen bu geziler tartışma yaratırken, üniversite ise “Öncelikle bunlar birer yolculuk değil YÖS sınavı. Rektör hocamız laf konusu kararlar alınmasına karşın gitmedi. Keza, bu nesil işlemler tasarruf genelgesi dahilinde yapılmaktadır” açıklamasını yaptı.

REKTÖR KATILMADI

Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Milletlerarası İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Kubilay Özyer ile Türkçe Öğretim Başvuru ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Avşar, resmi ziyaret ve YÖS yerine getirmek üzere 23- 26 Temmuz 2021 tarihlerinde Azerbaycan ’a gitme kararı alındı. Ancak üniversite, “Rektör bey bu programa katılmadı” diye açıklamada bulundu.

Üniversiteden tartışma yaratan gezi kararları, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum