Üniversitede "Günlerden Öğretmen" söyleyişi , KİLİS haberleri

Son Dakika KİLİS haberleri: Kilis 7 Aralık Üniversitesinde “Günlerden Öğretmen” başlıklı söyleşi gerçekleştirildi.

Üniversitede "Günlerden Öğretmen" söyleyişi
, KİLİS haberleri
Editör: Derya Demir
25 Kasım 2022 - 11:01
Üniversitede “Günlerden Öğretmen” söyleyişi , KİLİS haberleri, KİLİS İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Kilis 7 Aralık Üniversitesinde “Günlerden Öğretmen” başlıklı söyleşi gerçekleştirildi.
24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, Matematik ve Eğitim Topluluğu bünyesinde, Eğitimci-Yazar Hasan Latif Kıdeyş’in sunumlarıyla “Günlerden Öğretmen” başlıklı söyleşi gerçekleştirildi. Mühendislik-Mimarlık Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen söyleşiye, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Yıldırım, Üniversitedeki hocaları ve öğrenciler katıldı. Konuşmasına dinleyicileri selamlayarak başlayan Kıdeyş, kaleme aldığı “Yok Hocam” kitabından verdiği örneklerle öğretmenlik hayatından bahsetti. Kitabın her satırını, öğrencilerinin karşısında onlar ders çalışırken yazdığını ifade eden Kıdeyş, öğretmenliğin sevgi ve empati gerektirdiğini vurgulayarak, önemli olanın öğrencileri, onların ihtiyaçlarını anlamak olduğunu; çalışkan öğrencileri herkesin sevdiğini ama asıl önemli olanın, yaramaz olarak nitelendirilen öğrencileri kazanmak olduğunu aktardı.
Kıdeyş, Öğretmenlik hayatı boyunca yaşadığı olaylardan verdiği örneklerle öğretmenliğin ne anlama geldiğini ortaya koydu.
Program, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Yıldırım’ın Kıdeyş’e teşekkür belgesi ve çiçek takdim etmesiyle sona erdi.
Üniversitede “Günlerden Öğretmen” söyleyişi
Üniversitede “Günlerden Öğretmen” söyleyişi

Detaylı bir şekilde, Üniversitede “Günlerden Öğretmen” söyleyişi , KİLİS haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. KİLİS ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum