Umut Nayir'den örnek davranış

Umut Nayir'den örnek davranış, Spor Haberleri.

Umut Nayir'den örnek davranış
Editör: 15Haber
12 Mayıs 2022 - 13:52
Umut Nayir'den örnek davranış, Spor Haberleri. İşte o detaylar;

GZT Giresunspor'da futbol hayatını sürdüren Umut Nayir, vatani görevini icra ederken tanıştığı hoca Hasan Alak vasıtası ile Şırnak ’ın Cizre ilçesi Nur Mahallesi'nde bulunan Metin Bostancıoğlu İmam Hatip Ortaokulu'na tam donanımlı bir fen laboratuvarı kazandırdı. Umut Nayir isminin verildiği laboratuvarın açılışına Milli Eğitim Müdürü Şahan İke, şube müdürleri Ahmet Gümüş ve Mevlit Gayırinal, mektep müdürü Nasih Altan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Laboratuvarın kuruluş aşaması sinevizyon yöntemi ile izlendikten daha sonra fen bilimleri laboratuvarının açılışı gerçekleştirildi.

Devletlerin kalkınması, gelişip, büyümesinin eğitim ile gerçekleştiğinin belirten İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Şahan İke, eğitimde başarmak için paydaşların işine aşkla, şevkle sarılması gerektiğini söyledi. İke, "Hasan Alak öğretmen, işinde aşkla, şevkle çalışan bir öğretmenimiz. Onun vesilesi ile okulumuza fen laboratuvarı açıldı ve şartları iyileştirildi. Yan bunun yapımı, finansı kısmı iyice Süper Lig takımı Giresunspor ’da oynayan Umut Nayir tarafından yapıldı. Bu misal davranışından nedeniyle futbolcumuza teşekkür ediyorum" dedi.

Okulun öğretmeni Hasan Alak ise, bu laboratuvarın açılmasındaki etkenin Umut Nayir ile vatani görevini yaptığı esnada tanışmalarını vesile olduğunu ifade etti. Alak, "2018 Yılında Sakarya 7. Komando Tugay ’ın da eğitim komutanı olarak vatani görevimi yerine getirirken, Umut Nayır ’da bedelli asker olarak eğitim verdiğim askerlerden biriydi. Kendisi ile orada tanıştık. sonradan öğretmen olarak atamam gerçekleştikten daha sonra Cizre ’ye geldim. Cizre ’de atama yaptığım okulda fen laboratuvarı olmadığı için Umut Nayir ’den rica ettim. Kendisi de bizleri kırmayıp, okulumuza yeni, tam donanımlı bir fen laboratuvarı kazandırdı. Aslında bu fen laboratuvarı son aşamaydı. Çünkü daha öncesinde de okulumuza birçok faydası olmuştu. Spora meyilli çocuklar için spor malzemeleri, Cizre geneli ve köy okulları projesinde bot ve mont kampanyasına koskocoman destekleri olmuştu. Bu vesile ile okulumuza ve Cizre ’mize böyle bir laboratuvar kazandırdığı için öğrencilerim namına Umut Nayir ’a çok teşekkür ediyorum" biçiminde konuştu.

Umut Nayir'den örnek davranış, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum