Ümraniye 'de scooter kullanan genç kadının ölümüne neden olan sürücü tutuklandı

Ümraniye ’de scooter kullanan genç kadının ölümüne neden olan sürücü tutuklandı, Kaymakamlık, Ümraniye Alemdağ Caddesi üstünde sabahleyin saatlerinde meydana geldi.

Ümraniye 'de scooter kullanan genç kadının ölümüne neden olan sürücü tutuklandı
Editör: 15Haber
26 Ekim 2021 - 21:49
Ümraniye ’de scooter kullanan genç kadının ölümüne neden olan sürücü tutuklandı,

Kaymakamlık, Ümraniye Alemdağ Caddesi üstünde sabahleyin saatlerinde meydana geldi. Elektrikli scooterla seyreden İlknur Akkaya (40), sefer kenarında otopark halinde bulunan ticari açacak sürücüsü R.Ö.'nün (28) kapıyı dikkatsizce ve bir anda açmasıyla kapıya çarparak yola savruldu. Mutsuz eş, yolda tutum halinde olan İETT otobüsünün altında kaldı. Ağırbaşlı yaralanan zinde kadın, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Olayın arkası sıra vesile sürücüsü R.Ö. ve otobüs şoförü M.Y. gözaltına makbuz. Otobüs şoförü M.Y. emniyetteki ifadesinde, “Önümde seyreden elektrikli scooter üzerindeki eş yolun sağındaki aracın sürücü kapısının dangadak açılması ve eş şahsa çarpması sonucu scooter üstündeki bayan bir anda otobüsün önüne düştü. Ben frene bastım ama bedaheten önüme düşmesinden âlem kolaylıkla duramadım ve bayana çarptım. 112'yi arayıp bilgelik verdim, bayanı otobüsün altından çıkardık” dedi.

Otobüs şoförü M.Y., emniyetteki sorgusunun arkası sıra azade bırakılırken, açacak sürücüsü R.Ö. emniyetteki işlemlerinin peşi sıra Kartal'daki Küçük Asya Adalet Sarayı'na atıf edildi.

“Alelacele gelen scooter aracımın kapısına çarptı"

R.Ö. ifadesinde, “Açkı içindeyken arama amaçlı çevreye bakmıştım. Tıpkı şey göremeyince kapıyı açtım. Ego kapıyı vasıta açmaz hızlı benzeri şeyin bir anda kapıma çarptığını anladım. Acilen gelen scooter aracımın kapısına çarptı. Müstacelen peşi sıra normalin üstünde serian gelen İETT otobüsü aracımın kapısına çoğaltan bayana çarptı. Ben aracımdan hızlıca çıkıp otobüse koştum. Aracın camına vurup şoförün aracını geriye almasını söyledim. Otobüsün altından çekerek bayanı çıkardım. Otobüsün hızlı şekilde seyretmesinden âlem bu kazanın sonucu ağırlaşmıştır. Yalnızca benim kapıma çarpmış olsaydı eş banko ölmezdi. Ego elimden mevrut her şeyi yaptım hayatta kalması amacıyla. İETT şoföründen tıpkı duyarlılığı göremedim. Fenomen sebebiyle üzgünüm, kusurumun olduğunu düşünmüyorum” dedi.

Vesile sürücüsü tutuklandı

Kaknem R.Ö., murafaa sorgusunun peşi sıra “taksirle ölüme illet olma” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Mahkeme, kaza tayin tutanağı, tanık beyanları, görüntü izlem tutanağı dikkate alarak sağlam suç şüphesinin varlığını gösteren konkre delillerin bulunduğunu gerekçe gösterdi.
 

Gamze Erdemir
 

Ümraniye ’de scooter kullanan genç kadının ölümüne neden olan sürücü tutuklandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum