Ümraniye 'de bahçesine yuva yapan kargayı teleferik sistemiyle besliyor

Ümraniye ’de bahçesine yuva yapan kargayı teleferik sistemiyle besliyor, Gündem Haberleri.

Ümraniye 'de bahçesine yuva yapan kargayı teleferik sistemiyle besliyor
Editör: 15Haber
11 Mayıs 2022 - 15:19
Ümraniye ’de bahçesine yuva yapan kargayı teleferik sistemiyle besliyor, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Ümraniye'de yaşamış 43 yaşındaki resim sanatçısı Sevda Yağcı, geçtiğimiz günlerde balkonundaki çiçeklerini sularken bahçede bir ağacın üstüne dişi bir karganın yuva yaptığını ve yumurtalarını bıraktığını fark etti. Bunun üstüne harekete geçen Yağcı, kadınsı kargayı doyurmak için evinin balkonundan ağaçtaki yuvaya dek ip desteğiyle manuel teleferik sistemi kurdu. Yağcı, bir zaman sonradan dünyaya gözlerini açan yavruları ve dişi kargayı her sabahleyin ve akşam teleferik sistemiyle yemek gönderip besliyor. Yağcı'ya gelen arkadaşları ise manuel teleferik sistemiyle kargaları beslemesine ayrıca çok şaşırıyor keza de takdir ediyor.

“Yaptığım bu teleferik sistemiyle yemek göndermeye başladım, bir iple gönderip diğer iple çekiyorum”

Konu hakkında konuşan ressam Sevda Yağcı, “Ben balkonda çiçeklerimle ilgilenirken ağaçta kargalar olduğunu fark ettim. sonra kargaların yumurtalarının olduğunu ayrım ettim. Onlara yaptığım bu teleferik sistemiyle yemek yemek göndermeye başladım. Bir iple gönderip diğer iple çekiyorum. 10 gün sonrasında yumurtalar çatladı ve yavrular dünyaya geldi. Onlara da kesintisiz yemek gönderiyorum. Yavruların da yiyebileceği pilav gibi gıda gönderiyorum. Tek ipin ucuna sert bir gövde bağlayıp ağaç dalları arasına tutturup sıkıştırdım sonradan onu balkona bağladım. Peşinde öteki bir ipin ucuna kabı bağlayıp yemekleri altında gönderdim. Bu Vesile Ile gönderdiğim yemekleri yiyorlar. Bitince kabı geri geri alıyorum. Tekrar koyup gönderiyorum. Bir manuel teleferik sistemi kurdum. Onunla yemek gönderip alıyoruz. Eve gelen arkadaşlarım oluyor mesela fazla seviniyorlar. Onların da hoşlarına gidiyor. Ben kargaları evvelden de fazla severdim zaten. Kargaların yuva yapmalarından da koskocoman keyif aldım” dedi.Aykut Şiddet - Sevgi Canpolat
 

Ümraniye ’de bahçesine yuva yapan kargayı teleferik sistemiyle besliyor, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum