Ümitcan Uygun hakkında 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yeni bir dava açıldı

Ümitcan Uygun hakkında 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yeni bir dava açıldı, Uygun hakkında açılan davada ‘bilişim sistemine hukuka marjinal adına girme ve orada kalma' ve ‘şahsi verileri hukuka mugayir adına ele kılmak ve yaymak' suçlarında 2 yıldan 5 yıla kadar hapisle .

Ümitcan Uygun hakkında 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yeni bir dava açıldı
Editör: 15Haber
26 Ekim 2021 - 15:46
Ümitcan Uygun hakkında 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yeni bir dava açıldı,

Uygun hakkında açılan davada ‘bilişim sistemine hukuka marjinal adına girme ve orada kalma' ve ‘şahsi verileri hukuka mugayir adına ele kılmak ve yaymak' suçlarında 2 yıldan 5 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.
Ankara Cumhuriyet Altını Başsavcılığı tarafından hesaplı anket kapsamında hazırlanan iddianamede, ‘ev dokunulmazlığını ihlal' suçlamasıyla Ümitcan Akıllıca'un yargılandığı Ankara 17. Asliye Ukubet Mahkemesi'nden mergup dosyanın incelendiği, tıpkı davada sanık olan Enes Özdemir'in ifadesinin de alındığı belirtilerek, dosya kapsamında Makul'un, Çakır'ı çarpma ederek bayılttığı ve Çakır'ın çökertme telefonunu alarak bilgisi ve rızası dışında ferdî bilgi kapsamında değerlendirilen görüntüsünü etkili yayınladığı belirtildi. Akla Yatkın'un bu olayda bilişim sistemine hukuka ters kendisine girerek, ferdî verileri hukuka çapraz kendisine yayma suçunu işlediği belirtildi.

Açık Deniz Çanak Yalayıcı
 

Ümitcan Uygun hakkında 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yeni bir dava açıldı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum