Ümitcan Uygun 'a verilen cezanın gerekçesi açıklandı

Ümitcan Uygun ’a verilen cezanın gerekçesi açıklandı, Gündem Haberleri.

Ümitcan Uygun 'a verilen cezanın gerekçesi açıklandı
Editör: 15Haber
14 Mayıs 2022 - 14:53
Ümitcan Uygun ’a verilen cezanın gerekçesi açıklandı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Ümitcan Yerinde'la beraber olan Esra Tanrıkulu (25) evinde şüpheli bir şekilde ölü bulunmuş, ardından geceyi birlikte geçirdiği belirlenen Yerinde ‘mahsus öldürme' suçundan çıkarıldığı Sulh Ceza Mahkemesince tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Yerinde, olaya ilişkin davada ‘neticesi nedeniyle ağırlaşmış yaralama' suçundan 10 sene hapis cezası aldı.

Uygun'a bahşedilen cezanın gerekçesinde, Hankulu'nun Uygun'la evde olduğu bir saatte öldüğünün tespit edildiği belirtilerek, Uygun'un Hankulu'na yönelik darp eylemini de gerçekleştirdiği, bunun sonucu olarak da Hankulu'nun fenalaştığı aktarıldı. Sanık Yerinde'un Esra Hankulu'nu baygınlık geçirmesi üstüne diğer 2 sanıkla banyoya götürüp ıslatarak kendine getirdiği, kendine gelen Esra Hankulu'nun nehir demleyip sanıklarla bir süre sohbet ettiği, bütün bunların Ümitcan Yerinde'un kendisine olumsuz bir tavrının olmadığını gösterdiğine uyarı çekildi.

Ümitcan Yerinde'un sonra Esra Hankulu ile odaya gittiği de göz önüne alındığında öldürme kastı olmadığı kanaatine varıldığı, böylece ‘mahsus öldürme' suçundan yok, ‘neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama' suçundan hüküm kurulduğu açıklandı.

Engin Yağcı

 

 

Ümitcan Uygun ’a verilen cezanın gerekçesi açıklandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum