Ümit Özdağ: Saldırıların sorumlusu AKP'dir

Ümit Özdağ: Saldırıların sorumlusu AKP'dir, Esenyurt ’ta Bağlarçeşme Caddesi ’nde sigara isteme nedeniyle meydana çıkan kavgada, bir grup mahalle sakini tanıdık olmayan uyruklu şahısların dükkanlarının bulunduğu alışveriş merkezinin sırça ve vitrinlerine zarar vermişti..

Ümit Özdağ: Saldırıların sorumlusu AKP'dir
Editör: 15Haber
10 Ocak 2022 - 15:10
Ümit Özdağ: Saldırıların sorumlusu AKP'dir,

Esenyurt ’ta Bağlarçeşme Caddesi ’nde sigara isteme nedeniyle meydana çıkan kavgada, bir grup mahalle sakini tanıdık olmayan uyruklu şahısların dükkanlarının bulunduğu alışveriş merkezinin sırça ve vitrinlerine zarar vermişti.

Olayın gerisinde yorumlama yapan İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı, “Filistinli bir kişiyle sigara isteme nedeniyle başlayan ağız dalaşı kolluk kuvvetlerimizin müdahalesi ile sona erdi. Tanıdık Olmayan düşmanlığı üzerinden oy avcılığı yapmaya çalışan Ümit Özdağ ve benzerlerine yazıklar olsun!” ifadelerini kullanmıştı.

Bugün videolu bir izah etme yapan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, çıkan olaylardan kendisini sorumluluk sahibi tutan İçişleri Bakanlığı ’na cevap verdi.

“SIĞINMACI SORUNU HER GEÇEN GÜN ARTIYOR”  

Özdağ, ülkede yaşanan sorunların sebebinin AKP hükümeti olduğunu belirttiği açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye ’nin en büyük sorunlarının başında AKP hükümetinin niçin olduğu sığınmacılar meselesinin geldiği fazla açık. Ülkemizde geçici mülteci ve kaçak, 8 milyona yakın insan yaşıyor. Bunların ortaya çıkarmış olduğu emniyet, hesaplı ve sosyal-kültürel sorunlar her geçen gün azıcık daha artıyor.

2011 senesinde itibaren  uyarmama rağmen ısrarla yanlış politikalarına devam ettiler. Son yıllarda her gün bir başka yerde bir Türk vatandaşının, bir mülteci veya kaçaklar kadar öldürüldüğünü, bıçaklandığını duyuyoruz. zaman zaman da bu alçakça saldırılara ve cinayetlere karşısında, Türk milletinden tepkiler geliyor.”

 “TEPKİNİZİ SANDIĞA GÖTÜRÜN” 

Halkı sabırlı olmaya gösteri eden Özdağ, şunları söyledi:

“Biz Başarı Partisi olarak ısrarla bu tepkinin sandıkta ortaya konulması gerektiğini ifade ediyoruz. Buna karşın dün Esenyurt ’ta çıkan olaylar üstüne , İçişleri bakanlığı beni ve Zafer Partisi ’ni olaylarla ilgili suçladı.

Ancak bugün Türkiye ’de gerçekleşen, sığınmacılarla ilgili bütün suçlardan, saldırılardan, eylemlerden tek sorumlu, bu güvenilmez politikalara imza atan AKP ’dir. Altını çizerek söylüyoruz: değerli vatandaşlarımız, sabırlı olun, sabırlı olun, sabırlı olun… Ve tepkinizi sandığa götürün.”

Ümit Özdağ: Saldırıların sorumlusu AKP'dir, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum