Ümit Özdağ'dan Süleyman Soylu'ya tazminat davası

Ümit Özdağ'dan Süleyman Soylu'ya tazminat davası, Gündem Haberleri.

Ümit Özdağ'dan Süleyman Soylu'ya tazminat davası
Editör: 15Haber
12 Mayıs 2022 - 11:51
Ümit Özdağ'dan Süleyman Soylu'ya tazminat davası, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Başarı Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu aralarında yüksek dozdaki ağız dalaşı yargıya taşındı. Özdağ, Soylu ’ya 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Kendisine “Hayvandan aşağıda biridir. Soros çocuğudur” diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ’ya meydan okuyan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, geçen hafta İçişleri Bakanlığı önüne yürümüştü. Engellenen Özdağ, “Senden korkan senin gibi olsun. Sen kriminal bir adamsın. Bu görevin bittiği zaman tutuklanacaksın kardeşim” dedi.

“MAMA OLARAK DAĞITILACAK”

Başarı Partisi ’nden yapılan o açıklamada şöyle denildi:

– Süleyman Soylu, 05.05.2022 tarihinde katıldığı TGRT Haber isimli TV programında, Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ ’a kamuoyunda saygınlığı hedef alan onur kırıcı ifadeler kullanmıştır. Daha içten bir ifade ile açıkça küfretmiştir.

– AİHS ve Tüzük çerçevesinde bir partinin Genel Başkanı sıfatıyla, siyasi bir kişilik olarak düşüncelerini açıklama etmiş olmasından nedeniyle, kamuoyu önünde kişiliğine saldırılmış ve minik düşürülmeye çalışılmıştır.

– Bu sebeple Galibiyet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ göre, manevi tazminat davası açılmıştır. Davanın kazanılması durumunda, sokak hayvanları için mama alınarak barınaklara dağıtılacaktır.

 

Ümit Özdağ'dan Süleyman Soylu'ya tazminat davası, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum