"Uluslararası Levent Vadisi Dağ Bisiklet Yarışı" Malatya'da başladı

"Uluslararası Levent Vadisi Dağ Bisiklet Yarışı" Malatya'da başladı, Spor Haberleri.

"Uluslararası Levent Vadisi Dağ Bisiklet Yarışı" Malatya'da başladı
Editör: 15Haber
26 Haziran 2022 - 15:58
"Uluslararası Levent Vadisi Dağ Bisiklet Yarışı" Malatya'da başladı, Spor Haberleri. İşte o detaylar;

Türkiye Bisiklet Federasyonu ile Akçadağ Belediyesi kadar düzenlenen organizasyon için Türkiye'nin 37 ilinin yanı sıra Yunanistan ve İran'dan gelen 134 sporcu, ABD'deki Büyük Kanyon'a benzetilen Levent Vadisi'nde buluştu.

Her bir turu takriben 12 dakika süren 4 kilometrelik parkurda, sporcular derece edinmek ter döküyor.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Malatya İl Temsilcisi Furkan Apak, AA muhabirine, bisikletseverlerin yarışa yoğun alaka gösterdiğini söyledi.

Milletlerarası düzeyde bir yarış düzenlediklerini aktaran Apak, "Parkur uzunluğu 4 bin metre. Uluslararası C2 dediğimiz orta zorlukta bir müsabaka. Ortalama bir tur için bir sporcu 11-12 dakikada parkuru bitirebiliyor. Sporcular için rakım ve boy manâlı bu nedenle Levent Vadisi'ni seçtik. Önümüzdeki sene başarabilirsek C1 kategorisinde yarış almayı planlıyoruz." dedi.

Akçadağ Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Menge de düzenlenen yarıştan tatmin duyduklarını belirtti.

Levent Vadisi'nin çoğu spor organizasyonuna ev sahipliği yaptığına değinen Menge, "3 ülkeden katılımcılarımız var. 65 milyon takvim bir vadide bulunuyoruz. İnşallah ileriki yıllarda katılım daha da artacak. Yarışmalarımız devam ediyor." diye konuştu.

KAYNAK: AA "Uluslararası Levent Vadisi Dağ Bisiklet Yarışı" Malatya'da başladı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. "Uluslararası Levent Vadisi Dağ Bisiklet Yarışı" Malatya'da başladı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum