Ukrayna: "Savaşın başından bu yana ilk defa yabancı gemi, tahıl için Çornomorsk Limanı'na geldi"

Ukrayna Altyapı Bakanı Oleksandr Kubrakov, Şubat ayında başlayan Rusya-Ukrayna savaşının başlamasından bu yana ilk kez yabancı bayraklı bir geminin tahıl yüklemek için Çornomorsk limanına geldiğini duyurdu.

Ukrayna: "Savaşın başından bu yana ilk defa yabancı gemi, tahıl için Çornomorsk Limanı'na geldi"
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 22:06
Ukrayna: "Savaşın başından bu yana ilk defa yabancı gemi, tahıl için Çornomorsk Limanı’na geldi", Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Ukrayna Altyapı Bakanı Oleksandr Kubrakov, Şubat ayında başlayan Rusya-Ukrayna savaşının başlamasından bu yana ilk kez yabancı bayraklı bir geminin tahıl yüklemek için Çornomorsk limanına geldiğini duyurdu.

Ukrayna limanlarında, Ukrayna, Rusya, BM ve Türkiye arasında imzalanan Ukrayna tahıl nakliye anlaşması çevresinde gelişmeler devam ediyor. Ukrayna Altyapı Bakanı Oleksandr Kubrakov, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Şubat ayında başlayan Rusya-Ukrayna savaşından bu yana ilk kez, tahıl yüklemek için Chornomorsk limanına yabancı bir geminin geldiğini duyurdu. Bakan Kubrakov yaptığı açıklamada, "Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelensky, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, Ukrayna Altyapı Bakanlığı, BM ve Türkiye'nin çabaları sayesinde tahıl sevkiyatı faaliyetlerine başlandı. Bugün ilk kez Barbados bayraklı yük gemisi FULMAR S, tahıl yüklemek için Chornomorsk'a geldi. Bunu mümkün kıldıkları için BM'deki ve Türkiye'deki meslektaşlarıma minnettarım.

Bakan Kubrakov yaptığı açıklamada, Ukrayna limanlarında çalışmaların sürdüğünü belirterek, “Limanlarımızın daha fazla gemi kabul etmesi için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Günde en az 3-5 geminin 2 hafta içinde limanlarımıza gelmesini planlıyoruz. Hedefimiz, Odessa'nın lojistik merkezi limanlarına ayda 3 milyon ton tarım ürünü ihraç etmektir. Ayrıca önümüzdeki hafta Ukrayna'nın en büyük limanı Pivdennyi'yi tahıl sevkiyatları için açmayı planlıyoruz.

Ukrayna tahılını taşıyan RAZONI adlı ilk Sierra Leone bayraklı kuru yük gemisi, 1 Ağustos'ta Lübnan'a gitmek üzere Odessa limanından ayrıldı. 26 bin ton mısır taşıyan geminin yük gemisine bir miktar Ukrayna ticaret gemilerinin eşlik edeceği belirtildi.
Ukrayna:
Ukrayna:

Detaylı bir şekilde, Ukrayna: "Savaşın başından bu yana ilk defa yabancı gemi, tahıl için Çornomorsk Limanı’na geldi" başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum