Ucuza sterlin almak isterken 686 bin lirasından oldu

Ucuza sterlin almak isterken 686 bin lirasından oldu, Durum, Muğla'nın Menteşe ilçesi Gülağzı Mahallesinde meydana geldi.

Ucuza sterlin almak isterken 686 bin lirasından oldu
Editör: 15Haber
18 Kasım 2021 - 15:41
Ucuza sterlin almak isterken 686 bin lirasından oldu,

Durum, Muğla'nın Menteşe ilçesi Gülağzı Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Denizli'de yaşayan A.R.Y. isimli kişi, Almanya'daki kızı aracılığı ile M.U. isimli şahısla tanıştı. A.R.Y., M.U. isimli şahsın tanıdığı bir kişideki 325 bin sterlini kendisinde yer alan 30 bin dolar ve 30 bin euro ile değiştirmek için anlaştı. Şahıslar, A.R.Y. ve M.U. ile birlikte değişimin yapılacağının söylendiği Menteşe ilçesi Gülağzı Mahallesine geldi. A.R.Y., yanlarına gelen 40 yaşlarındaki erkek şahsa 30 bin dolar ve 30 bin euro'yu verdiğini, şahsın değişim için anlaştıkları sterlini getirmek için paralar ile birlikte yanlarından ayrıldığını ve geri dönmediğini, yarım saat sonra da şüpheli M.U.'nun da yanından ayrıldığını ve onun da geri dönmediğini açıklama ederek davacı oldu.

Jandarma ekipleri şüphelileri Denizli'de yakaladı

Menteşe Merkez Jandarma Emniyet Komutanlığı ve Muğla İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) kadar alıştırma başlatıldı. M.U. isimli şahsın olaydan iki gün önce Denizli'den vasıta kiraladığı belirlendi. Şüphelilerin arabulucu teslim için gelecekleri değerlendirilerek Denizli İl Güvenlik Müdürlüğü ile yapılan koordine sonucunda, kiralık arabulucu teslim için gelen, olayda kendisini Ramazan olarak tanıtan S.T. ve beraberindeki Ş.T. ile S.S. isimli şüpheliler yakalandı. Takibine devam edilen şüpheli M.U. isimli kişi ise Pamukkale ilçesinde yakalandı. Gözaltına alınan 4 kesin olmayan Muğla'ya getirilerek adliyeye sevk edildi.

Mustafa Altar Zeyhan

Ucuza sterlin almak isterken 686 bin lirasından oldu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum