Ücretlilere yapılan zamlar piyasayı rahatlattı

İşadamı Burak Akgül, ücretlilerin özellikle asgari ücretteki artışın piyasayı rahatlattığını kaydetti.

Ücretlilere yapılan zamlar piyasayı rahatlattı
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 17:00
Ücretlilere yapılan zamlar piyasayı rahatlattı, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: İşadamı Burak Akgül, ücretlilerin özellikle asgari ücretteki artışın piyasayı rahatlattığını kaydetti.
Irmak Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Burak Akgül, ekonomik gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Enflasyon ve yükselen fiyatlar nedeniyle bir süredir çalkantılı olan ekonomik verilerin her geçen gün düzeleceğini ve bunun ilk ışıklarının alındığını kaydeden Akgül, “İnsanların alım gücünde ciddi düşüşler oldu. Bir süredir enflasyon nedeniyle. Ancak Temmuz ayında asgari ücret, memur ve işçi emekli aylıkları ve ücretlerindeki artışla birlikte vatandaşların satın alma gücü arttı. Önümüzdeki günlerde yükselen enflasyonun durması ve ekonomik verilerin iyileşmesi beklentilerinin piyasaları canlandırdığını söyledi.
Çalışan maaşlarının artmasıyla vatandaşların geleceğe dair umutlarının arttığını sözlerine ekleyen Akgül, “Başta kendi çalışanlarımız olmak üzere tüm vatandaşlardan bunu görüyoruz. Turizm ve yeme-içme sektöründe başlayan hareketliliğin yanı sıra ücret iyileştirmelerinin önümüzdeki günlerde piyasada etkili olacağını görmek mümkün.
Görevdeki hükümetin dış etkenlerle artan enflasyona karşı politikalarının meyvelerini vermeye başladığını vurgulayan Akgül, tedbirlerin etkilerinin her geçen gün daha fazla hissedileceğini söyledi.
Ücretlilere yapılan zamlar piyasayı rahatlattı

Detaylı bir şekilde, Ücretlilere yapılan zamlar piyasayı rahatlattı başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum