Üçok: "Suluova emeğin ve üretimin şehri"

Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, “Sanayi Bakanlığımızın gelişmişlik endeksinde 76. sıradayız. Amasya'nın zenginlik açısından en zengin ilçesiyiz. Suluova'mız emeğin ve üretimin şehridir.

Üçok: "Suluova emeğin ve üretimin şehri"
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 17:31
Üçok: "Suluova emeğin ve üretimin şehri", Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, “Sanayi Bakanlığımızın gelişmişlik endeksinde 76. sıradayız. Amasya'nın zenginlik açısından en zengin ilçesiyiz. Suluova'mız emeğin ve üretimin şehridir.
Suluova Belediyesi, 'Sıla-i Rahim' gezisi kapsamında İstanbul Maltepe Tokatlılar Derneği yetkililerini ve üyelerini Suluova'da ağırlayarak ilçeyi takdim etti. Suluova'nın tarihi geçmişi, yer altı ve hava zenginlikleri, yöresel ürünleri ve hayata geçirdikleri projeler hakkında konuklarına bilgi veren Başkan Üçok, "Suluova'mız yapmış olduğumuz projelerle adından söz ettiren bir şehir haline geldi. Ayrıca Suluova'da madencilik, tarım ve hayvancılık da var.Allah her şehre bu kadar zenginlik vermesin.Yeraltı var ve yeterince şükredemeyiz Sanayi Bakanlığımızın gelişmişlik endeksinde 76. sıradayız. Amasya'nın zenginlik bakımından en zengin ilçesi Suluova'mız iş ve üretim şehridir. Ayrıca, "Nüfusu her geçen gün artan önemli ilçelerden biriyiz" dedi.
Program sonrası yaptığı açıklamada Başkan Üçok, "İstanbul'dan Sıla-i Rahim'e gelen değerli Maltepe Tokatlılar Derneği hemşehrilerimiz gezi programlarına ilçemizi de götürdüler. çalışmalarımızdan ve projelerimizden bahsettik, Kıraathane milletinin ilimizde ilk bahçesi olan kent meydanımızı açtık, camiimizin yapımını ziyaret ettik." dedi.
Üçok:
Üçok:
Üçok:
Üçok:
Üçok:

Detaylı bir şekilde, Üçok: "Suluova emeğin ve üretimin şehri" başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum