Uçan çatı elektrik tellerini kopardı: Solunum cihazına bağlı genç için zamanla yarıştılar

Uçan çatı elektrik tellerini kopardı: Solunum cihazına bağlı genç için zamanla yarıştılar,  Sokakta bulunan birçok konut elektriksiz kalırken, solunum cihazına emrindeki bir hasta için yakınları ve komşuları karşı binadan kablolarla elektrik çekerek, cihazları elektriğe ba.

Uçan çatı elektrik tellerini kopardı: Solunum cihazına bağlı genç için zamanla yarıştılar
Editör: 15Haber
14 Ocak 2022 - 08:41
Uçan çatı elektrik tellerini kopardı: Solunum cihazına bağlı genç için zamanla yarıştılar,

 Sokakta bulunan birçok konut elektriksiz kalırken, solunum cihazına emrindeki bir hasta için yakınları ve komşuları karşı binadan kablolarla elektrik çekerek, cihazları elektriğe bağladılar. Hasta gencin annesi Melahat Şahin (49), tellerin kopması sebebiyle binalarının elektriksiz kaldığını ve çocuğunun nefes almakta güçlük çekmesinden dolayı büyük panik yaşadıklarını açıklama etti.

Olay, dün akşam saatlerinde Beyazevler Mahhallesi 544 Sokak'ta meydana geldi. Kentte dominant olan şiddetli kasırga sebebiyle inşaat halindeki müstakil bir evin çatısı uçtu. Uçan çatı sokakta yer alan elektrik tellerini koparırken, bir araçta çatının aşağıda kaldı. İhbar üstüne adrese çok sayıda polis, itfaiye ve 112 Acele Sağlık Durumu ekipleri sevk edildi.

Solunum cihazına ast hasta için seferber oldular

Sokakta bulunan 3 katlı yapı kopan tellerden dolayı elektriksiz kalırken, binanın 1'inci katında oturan ve takriben 2 yıldır solunum cihazına emrindeki olarak yaşamış Okan Şahin (23) için yakınları ve komşuları az kalsın zamanla yarıştı. Yolun aleyhinde tarafında bulunan bir binadan uzatma kabloları ile Şahin'in yaşadığı daireye elektrik çekilerek hastanın kullanmış olduğu başta solunum cihazı elde etmek üzere öteki cihazlar elektriğe bağladı.

“Kablolar uzatarak karşı komşudan elektrik çektik”

Oğlunun takriben 2 yıldır solunum cihazına yan olarak yaşadığını ve çatının uçmasından dolayı elektrik tellerinin kopmasıyla binalarında yaşanan elektrik kesintisinin kendilerini büyük bir paniğe sevk ettiğini dile getiren anne Melahat Şahin (49), “Çatının uçmasıyla elektrik telleri koptu. Çocuğum üç tane makineye alt yaşıyor. Elektrikler kesildiği zaman nefes almakta güçlük çekiyor. Kablolar uzatarak aleyhinde komşudan elektrik çektik. Cihazları da bu sayede elektriğe bağladık. Gerisinde yetkililer gelerek elektrik arızasını giderdi” dedi.
öte yandan, çatının aşağı kalan araç itfaiye ekiplerince bulunduğu yerden çıkarılırken, çatının şiddetli rüzgar sebebiyle bu sabahleyin saatlerinde yapılan çalışmanın gerisinde bulunduğu yerden kaldırılacağı öğrenildi.

Mustafa İç
 

Uçan çatı elektrik tellerini kopardı: Solunum cihazına bağlı genç için zamanla yarıştılar, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum