Twitch'te kara para akladığını itiraf eden yayıncı, haberini yapan espor sayfasını tehdit etti

Twitch'te kara para akladığını itiraf eden yayıncı, haberini yapan espor sayfasını tehdit etti, Twitch gündemini sarsan çalıntı kredi kartlarla bit bağışları üzerinden kara para aklayan yayıncılar hakkında Twitch'ten bir adım hala atılmamış durumda.

Twitch'te kara para akladığını itiraf eden yayıncı, haberini yapan espor sayfasını tehdit etti
Editör: 15Haber
23 Kasım 2021 - 21:49
Twitch'te kara para akladığını itiraf eden yayıncı, haberini yapan espor sayfasını tehdit etti,

Twitch gündemini sarsan çalıntı kredi kartlarla bit bağışları üzerinden kara para aklayan yayıncılar hakkında Twitch'ten bir adım hala atılmamış durumda. Kara para akladığını itiraf eden bir yayıncı, yayın esnasında konuyla alakalı haber yapacak olan espor sayfalarını korkutma ederek susturmaya çalıştı.

Tehdit edilen espor haber sayfalarına birçok yayıncıdan ve öteki espor haberler i yapan sayfalardan yardım geldi. Ayrıca yayıncılar, herhangi bir işlem sonucunda yanında olacaklarını da belirtti.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

YAYINCILAR TWITCH'E TEPKİ GÖSTERMEYE DEVAM EDİYOR

Twitch Türkiye'nin yaşanan kara para temize çıkartma olayları hakkında hala bir açıklamada bulunmaması başta yayıncılar almak üzere çoğu kişiyi şaşkına çevirdi. Dün akşam Twitter'dan, Twitch'in hala bir tanımlama yapmaması üstüne tepkilerini dile getiren yayıncı Ferit "wtcN" Karakya, şu sözlere yer verdi;

Twitch in artık bu kanalına bit attırma olayını yaptıklarını itiraf eden kişileri perma veya uzun bir zaman suspend uygulaması lazım. Artık bi harekete geçse keşke

"TWITCH TÜRKİYE YÖNETİLEMİYOR"

Beşiktaş Esports Valorant menajeri Oytun "Makoche" Şentürk ise Twitter'dan yaptığı paylaşımda, Twitch Türkiye'nin yönetilemediğini, "adamakıllı saldım çayıra mevlam kayıra bir modunda" platform olduğunu söyledi ve illegal işlerin havada uçuştuğunu belirtti.

Twitch'te kara para aklayan bir yayıncı haberinin yapıldığı espor sayfasını tehdit etti

Twitch'in kara para aklayan yayıncılar hakkında harekete geçmemesi üzerine ilk olarak Ahmet "Jahrein" Netice almak üzere Türkiye'deki meşhur yayıncıların birçoğu Twitch platformunu bırakıp farklı platformlara geçeceğini belirtti.

Twitch'te kara para aklayan bir yayıncı haberinin yapıldığı espor sayfasını tehdit etti

980 TL değerindeki Amazon Prime Gaming'in Aralık ayı oyunları açıklandı: NFS, FM21 ve daha fazlası980 TL değerindeki Amazon Prime Gaming'in Aralık ayı oyunları açıklandı: NFS, FM21 ve daha fazlası

GTA The Trilogy: The Definitive Edition'ı beğendiniz mi? #GTATrilogy #GTATrilogyDefinitiveEdition #GTATheTrilogy

— gamegarcom (@gamegarcom) November 23, 2021

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Twitch'te kara para akladığını itiraf eden yayıncı, haberini yapan espor sayfasını tehdit etti, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum