Tuzla 'da genç avukatın öldürüldüğü olayda yeni ayrıntılar ortaya çıktı

Tuzla ’da genç avukatın öldürüldüğü olayda yeni ayrıntılar ortaya çıktı, Avukat Dilara Yıldız'ı öldüren eski nişanlı Oktay Dönmez'in kendisini uzman çavuş olarak tanıttığı, mal varlığına el koymak için Dilara Yıldız'ı başına tabanca dayayarak bono imzalatmaya z.

Tuzla 'da genç avukatın öldürüldüğü olayda yeni ayrıntılar ortaya çıktı
Editör: 15Haber
11 Ocak 2022 - 11:58
Tuzla ’da genç avukatın öldürüldüğü olayda yeni ayrıntılar ortaya çıktı,

Avukat Dilara Yıldız'ı öldüren eski nişanlı Oktay Dönmez'in kendisini uzman çavuş olarak tanıttığı, mal varlığına el koymak için Dilara Yıldız'ı başına tabanca dayayarak bono imzalatmaya zorladığı öğrenildi. Dilara Yıldız'ın Oktay Dönmez'den daima kere davacı olduğu ve Dönmez hakkında uzaklaştırma kararı bulunduğu öğrenildi.

Durum, dün akşam saat 22.00 sıralarında Tuzla Cami Mahallesi Sahilyolu Caddesi'nde yer alan bir restoranda gerçekleşti. Edinilen bilgiye takriben, İstanbul Barosuna açıklanmış Avukat Dilara Yıldız (29) eski nişanlısı Oktay Dönmez (29) göre yemek yedikleri restoranda silah ile vurularak öldürüldü.

Kafasına silah dayayıp tahvil imzalatmaya çalışmış

5 ay önce ayrıldığı eski nişanlısını silah ile vurarak öldüren Oktay Dönmez'in kendisini Yıldız'a uzman çavuş olarak tanıttığı, fakat fuhuş çetesine üye olduğu bahis edildi. Dilara Yıldız şehir halkı açık havada olduğu vakit kapıyı zorlayarak eve giren ve içeride kimsesiz 10 gün kalan Dönmez'in, mal varlığına el hazırlamak için Dilara Yıldız'ın başına silah dayayıp tahvil imzalatmaya çalıştığı öğrenildi. Yıldız'ın ise o durumdan kendisini kurtarmak için Dönmez'i ikna ederek polis karakolunun yakınındaki bir restorana getirdiği, cinayetin bu restoranda gerçekleştiği öğrenildi. Ayrıca Dilara Yıldız'ın daha öncesinde Oktay Dönmez'den defalarca kez şikayetçi olduğu ve Dönmez hakkında uzaklaştırma kararı bulunduğu öğrenildi.

“Benim ablam her zaman şikayet etti. Uzaklaşma kararı vardı”

Hayatını kaybeden avukat Dilara Yıldız'ın kız kardeşi Merve Yıldız, “Ablam memleketten dönüyor. Ablamı kapıda yakalıyor. Sonra bir şekilde ablam onu kandırıyor ve buraya getiriyor çünkü o burayı bilmiyor ama ablam Tuzla'yı biliyor. Kendisi Uzman Çavuş. Polis karakolunun burada olduğunu biliyor ablam. Kurtulmak için geliyor çünkü silahı kafasına dayayıp ablamın bütün mülk varlığını edinmek için senete imza attırmaya çalışıyor evde, ama ablam imza atmıyor. Ablam bir şekilde kandırıp buraya getiriyor kurtulmak için. Uzaklaştırma kararı vardı, eski nişanlısı, her zaman ablam şikayetçi oldu. Şu Anda kendisi deli taklidi yapıyor. Deli taklidi yaparak çıkabileceğini düşünüyor fakat çıkmasına izin vermeyin. Benim ablamın sesi olun. Benim ablam tekrar tekrar şikayet etti” dedi.

“Ablamın mal varlığına el ayarlamak için beş aydır ablamı tehditler ediyor”

Merve Yıldız, “Onlar ayrılalı beş ay oldu. Beş aydır ablamın uzaklaşma kararı var, beş aydır ablamın mal varlığına el belirlemek için ablamı tehditler ediyor. Kendisi zaten Uzman Çavuş değilmiş. Ablam onun ailesinin fuhuş çetesine aza olduğunu öğrendiği için onu bıraktı, ayrıldı ondan. Lakin o ablamın peşini bırakmadı. Ablama sözel zor uyguladı. Biz müsade vermezdik somut kuvvet uygulamasına ailesi olarak. Ben ağlamayacağım, tepede olan duracağım çünkü kadınlar için dikey duracağım” diye konuştu.

“Kendisi ablamın evinin içinde 10 gün kalmış”

Konuşmasının devamında Yıldız, “Kendisi ablamın evinin içinde 10 gün kalmış kapıyı kırarak zor kullanarak. Ve bu ultra güvenlikli bir site Tuzla'nın en meşhur sitesi lakin kapıyı kırarak içeri girmiş. Evin içinde 10 gün kalmış. Ablama orada tabanca zoruyla imzalatmaya çalışmış, imzalamamış. Ablam bir şekilde onu buraya kandırarak getirmiş polis karakolunun yanı diye kurtulabilmek için lakin benim ablam kurtulamadı” dedi.

Halit Arslan
 

Tuzla ’da genç avukatın öldürüldüğü olayda yeni ayrıntılar ortaya çıktı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum