Türkiye'nin en gizemli yeri! "Korkunç karanlık ağız" diye biliniyor, giren bir daha çıkamıyor

Türkiye'nin en gizemli yeri! "Korkunç karanlık ağız" diye biliniyor, giren bir daha çıkamıyor, Türkiye'de hala sırrı çözülemeyen birçok mekan var.

Türkiye'nin en gizemli yeri! "Korkunç karanlık ağız" diye biliniyor, giren bir daha çıkamıyor
Editör: 15Haber
21 Kasım 2021 - 11:56
Türkiye'nin en gizemli yeri! "Korkunç karanlık ağız" diye biliniyor, giren bir daha çıkamıyor,

Türkiye'de hala sırrı çözülemeyen birçok mekan var. Duyanların bile ürkmesine niçin olan bu mekanlar, oldukça ilgi görüyor. Ülkemizde yıllardan beri gizemi merak edilen ve hala sırrı çözülemeyen mağaralardan biri de Balıkesir'deki "Dehşet karanlık ağız" veya bilinen adıyla Havran mağarası. İşte Havran mağarası hakkındaki bilinen ve bilinmeyen her şey...

2 ÇOBAN ÖLDÜ İDDİASI

Bölge halkının iddialarına tarafından mağara uğursuz veya ele geçirilmiş. Hayvanların sıklıkla otlatıldığı bölgede içeri kaçan koyunların bir daha dönemediği hatta hayvanlarını kurtarmak için mağaraya giren 2 çobanın da yeniden çıkamadığına inanılıyor.

Türkiye'nin en gizemli yeri! 'Korkunç karanlık ağız' diye biliniyor, giren bir daha çıkamıyor

HAYVAN KEMİKLERİ VAR

Mağaranın önüne dek gidenlerin iddiasına tarafından mağaranın girişi ve içerisi hayvan kemikleriyle batmış. Yine bölge halkının iddiasına tarafından içerisi sanılandan çok daha büyük. Hatta sonunun olmadığına deha inanılıyor. Lakin anlatılan hikayeler nedeniyle mağaraya öyle kimsenin uğramadığı belirtiliyor.

Türkiye'nin en gizemli yeri! 'Korkunç karanlık ağız' diye biliniyor, giren bir daha çıkamıyor

İNSAN YİYEN CANAVAR İDDİASI

Mağara hakkındaki bir diğer rivayet ise içeride insan yiyen canavarların olduğu yönünde. Buna göre iki çobanın mağaraya girdikten daha sonra yeniden dönememesinin nedeni olarak tekrar bu canavar gösteriliyor. Fakat mağarayla ilgili şu esas değin kanıtlanmış bir veri değil.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Türkiye'nin en gizemli yeri! "Korkunç karanlık ağız" diye biliniyor, giren bir daha çıkamıyor, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum