Türkiye'nin çeşitli illerinde 'Tarikat yurtları kapatılsın' eylemi

Türkiye'nin çeşitli illerinde 'Tarikat yurtları kapatılsın' eylemi, Enes Kara isimli gencin cemaat yurdunda baskıya dayanamayarak intihar edişinin ardından Türkiye İşçi Partili öğrenciler, çeşitli illerde yaptığı eylem düzenleyerek basın açıklaması yaptı.

Türkiye'nin çeşitli illerinde 'Tarikat yurtları kapatılsın' eylemi
Editör: 15Haber
11 Ocak 2022 - 21:37
Türkiye'nin çeşitli illerinde 'Tarikat yurtları kapatılsın' eylemi,

Enes Kara isimli gencin cemaat yurdunda baskıya dayanamayarak intihar edişinin ardından Türkiye İşçi Partili öğrenciler, çeşitli illerde yaptığı eylem düzenleyerek basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında, “Her güne bir sıra arkadaşımızın intihar haberiyle uyandığımız Saray iktidarı gençlere yokluk, işsizlik ve vefat vadediyor!” denildi.

Yorumlama şöyle devam etti:

“BİNLERCE GENCİ KADERİNE TERK ETTİLER”

“Enes, tarikat yurdunda ibadet etmeye zorlanan binlerce gençten yalnızca bir her birine. Çok kısa bir süre önce bir diğer cemaat yurdunda bir sıra arkadaşımız, yurdun bir çalışanı kadar vahşice katledilmişti. Hiçbir denetimden geçirilmeyen ve hemen hemen öğrencilerin kaderine terk edildiği bu yurtlar istediği gibi faaliyet gösterirken Saray, öğrencilere bir KYK yurdunu bile fazla görüyor. “Elinize dizinize dursun, ne istediniz de yapmadık” diyor. Oysa aslında de tarikatlar ne isterse onu yaptılar, binlerce genci kaderine terk ettiler. Eğitimi tarikatlara, cemaatlere teslim etmenin sonucu budur.

“ONLARCA SIRA ARKADAŞIMIZIN KANI SARAYIN ELİNDEDİR”

Geleceksizliğe ve baskıya daha fazla dayanamayarak yaşamına son veren onlarca sıra arkadaşımızın kanı Saray ’ın ellerindedir! Daha pozitif zaman kaybetmeden, tek bir sıra arkadaşımızı daha yitirmeden derhal tüm cemaat ve tarikat yurtları kapatılmalı ve kamulaştırılmalıdır.

Öğrencileri ibadet etmeye zorlayanlar yakalanmalı ve yargılanmalıdır. Son çağrımızı, bize böyle bir işsizlik, sefalet ve vefat düzenini reva gören Saray ’ın aleyhinde sıra arkadaşlarımıza yapıyoruz: Türkiye tarikatlardan, cemaatlerden, Saray ’dan büyüktür. Gelin bu düzene daima birlikte, örgütlü mücadeleyle aleyhinde koyalım. Geleceğimiz için defalarca birlikte yürüyelim.”

Türkiye'nin çeşitli illerinde 'Tarikat yurtları kapatılsın' eylemi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum