Türkiye Enes Kara'yı konuşurken dikkat çeken 'cemaat yurdu' anketi

Türkiye Enes Kara'yı konuşurken dikkat çeken 'cemaat yurdu' anketi, MetroPOLL Araştırma ’nın Kurucusu ve Yöneticisi Özer Sencar, Türkiye ’nin Nabzı Ekim 2021 araştırmasından seçmenlere cemaat ve öğrenci yurtlarıyla ilgili görüşlerinin sorulduğu anketin sonuçlarını payla

Türkiye Enes Kara'yı konuşurken dikkat çeken 'cemaat yurdu' anketi
Editör: 15Haber
11 Ocak 2022 - 18:33
Türkiye Enes Kara'yı konuşurken dikkat çeken 'cemaat yurdu' anketi,

MetroPOLL Araştırma ’nın Kurucusu ve Yöneticisi Özer Sencar, Türkiye ’nin Nabzı Ekim 2021 araştırmasından seçmenlere cemaat ve öğrenci yurtlarıyla ilgili görüşlerinin sorulduğu anketin sonuçlarını paylaştı.

SEÇMENİN YÜZDE 80 ’DEN FAZLASI CEMAAT VE TARİKAT YURTLARINA KARŞI

“Cemaat ve tarikatların öğrenci yurtları işletmelerini doğru buluyor musunuz?” sorusunun sorulduğu ankette seçmenin yüzde 80 ’den fazlası, cemaat ve tarikatların öğrenci yurtlarını işletmelerini dürüst bulmadığını söyledi.

AKP VE MHP ’LİLER DE DOĞRU BULMUYOR

Ankete katılan AKP seçmeninin sadece yüzde 20,3 ’ünün “Cemaat ve tarikatların öğrenci yurtları işletmelerini dürüst buluyorum” demesi dikkat çekti. AKP ’lilerin yüzde 70,7 ’si “Içten bulmuyorum” dedi.

MHP ’de ise yalnızca yüzde 5,6 ’lık kesim “Cemaat ve tarikatların öğrenci yurtları işletmelerini içten buluyorum” derken yüzde 89,4 ’lük büyük çoğunluk dürüst bulmadığını söyledi.

“TAHSIS ETMEK İSTEMEM LAKIN ÇARESİZİM”

Seçmenin 82,1 ’i çocuğunu cemaat veya tarikat öğrenci yurtlarına ‘Asla vermem ’ diyorken yüzde 7 ’si ‘evet belirlemek isterim ’ yanıtını verdi. Lakin ‘Atamak istemem fakat çaresizsem veririm ’ cevabını veren yüzde 7 ’lik bir kesim bulunduğu görüldü.


Türkiye Enes Kara'yı konuşurken dikkat çeken 'cemaat yurdu' anketi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum