evde masajmasaj istanbul

Türk Modacı Milano 'da Türk ve İtalyan modasını değerlendirdi

Yaptığı açıklamalarla hem Türk hem de İtalyan modasını değerlendiren meşhur modacı Siri Canberk Varış, aralarındaki benzerlikleri ve farklılıkları da anlattı.

Türk Modacı Milano 'da Türk ve İtalyan modasını değerlendirdi
Editör: 15Haber
07 Ekim 2021 - 11:17

Yaptığı açıklamalarla hem Türk hem de İtalyan modasını değerlendiren meşhur modacı Siri Canberk Varış, aralarındaki benzerlikleri ve farklılıkları da anlattı. Siri Canberk Varış, “İtalyan modası çok klas denilebilecek zariflik ve estetiğin paralel olduğu bir moda desek yeridir. Çoğu birey modanın kalbinin Paris'te attığını savunabilir fakat genel anlamda İtalya moda konusunda bana tarafından daha ileride bir ülkedir. Sadece Milano değil Roma ve Floransa da moda konusunda basmakalıp ilerlemiş durumda. Türk ve İtalyan modası genel anlamda benzemeseler de arasında bir paralellik olduğu da bir hakiki” diyerek iki ülkenin moda konusunda benzerliğine değindi.

Siri Canberk Varış, İtalyan ve Türk modası arasındaki farkları, “Misal verecek olursak salaş ve geniş elbiseler İtalyan modasında fazla sık rastlanan parçalardan. Türk modasında daha çok ön plana çıkan soft renkler ve pastel renkler İtalyan modasında yerini daha canlı ve daha cıvıl cıvıl renklere bırakıyor. Özellikle Türk modasında çoğunlukla sade ve düz kumaşlar seçim edilirken İtalyan modasında daha desenli ve pötikareli kumaşlar tercih edilmektedir. Bence iki ülkenin de kendine has moda anlayışı ve benzersiz tarzları var muhakkak. Moda sektöründe İtalya enlerin ülkesi olmasına rağmen Türkiye'nin kendine özgü tarzı ve renklerini bir araya getiren moda anlayışı ön planda tutulmaya değerinde bir şeydir” şeklindeki sözleri ile dile getirdi.

Varış modanın kalbi Milano'da moda eğitimi almış modacı ve influencer olarak bilinmektedir. İtalya'da moda eğitimi alarak tecrübelerine yenisini eklemek istemiş ve Milano'da bulunan Istituto Europeo di Design'den (Avrupa Tasarım Enstitüsü) moda eğitimi almıştır. Bu eğitimin derhal ardından Milano Fashion Instituto'da (Milano Moda Enstitüsü) yüksek lisansını tamamlamıştır. Yüksek Lisans yaptığı sırada Paul Smith'ten staj davetiyesi alarak stajını tamamlayan Varış, bu staj ve yüksek lisans eğitiminden sonradan meslek hayatına atılmıştır.

Modacı kimliği ile pek çok başarıya imzasını atmış olan Varış, sosyal medyada da öyle çok kişi tarafından takip edilmektedir. Yaptığı birçok teklif ve öğüt ile modaya ilgisi olan olmayan herkesin dikkatini çeken modacı son zamanlarda yaptığı açıklamalar ile moda ile ilgilenenlere ve takipçilerine o kadar çok tüyo ve bilgi veriyor.

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum