Turgut Reis Mahallesi kültür ve sanat evi açıldı

Mersin'in Akdeniz İlçesi Merkez Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Turgut Reis ilçesinde açılışı yapılan Kültür Sanat Evi, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Merkezin açılmasıyla birlikte Akdeniz'de kadınlara ve gençlere hizmet veren toplum merkezlerinin sayısı 11'e yükseldi.

Turgut Reis Mahallesi kültür ve sanat evi açıldı
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 12:02
Turgut Reis Mahallesi kültür ve sanat evi açıldı, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Mersin'in Akdeniz İlçesi Merkez Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Turgut Reis ilçesine getirilen Kültür Sanat Evi, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Merkezin açılmasıyla birlikte Akdeniz'de kadınlara ve gençlere hizmet veren toplum merkezlerinin sayısı 11'e yükseldi.
Turgut Reis Mahallesi'nde yaşayan kadınların yoğun ilgi gösterdiği açılış törenine Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, Roman dernekleri temsilcileri, şefler ve mahalle sakinleri katıldı. Merkezin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Gültak, kadınların istedikleri kurs ve eğitim için rahatlıkla gelebileceği, spor yapabileceği ve sağlık hizmeti sunabileceği merkezin açılışından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Turgut Reis mahallemizde ilk kez böyle bir kültür sanat evi açıldı. Bu bölgede mahalle evi açmak kimsenin aklına gelmemiştir” diyen Gültak, “Halkınızın ve milletinizin kıymetini bilirseniz büyük bir ülke olursunuz. Biz ilkiz ve bunu yapmaya devam edeceğiz. Kentsel dönüşüm projesinin hızla ilerlediği Barış mahallemize çok daha büyük bir kültür sanat evi yapılacak. Binalarımız da hızla artıyor. Önümüzdeki yıl almayı umuyoruz. Orada 800 metrekarelik bir kültür evimiz olacak, içinde doğuş sahnesi ve cami de olacak. Barış mahallemizi çok modern bir yapıya kavuşturuyoruz. Şehrimizi yeniden yapılandırıyor ve yeniden yaşanabilir hale getiriyoruz.

"Mutlu kadın, mutlu aile, mutlu toplum"
Kentsel dönüşümün önemine vurgu yapan Gültak, 2024 yerel seçimlerinde yeniden seçilmesi halinde Mersin şehir merkezindeki Bahçe ve Turgut Reis mahallelerinde yerinde kentsel dönüşüm projesini hayata geçirmek istediklerini kaydetti. Benim felsefem o mutlak kadın, mutlu aile, mutlu toplum, mutlu ve güçlü devlettir” diyerek, “Kadınlara güveniyorum. Seçim zamanı geldiğinde kendilerine, eşlerine ve çocuklarına farklı fırsat ve fırsatların sunulabileceğini fark ettiler. Bu fırsatı kaçıracaklarını sanmıyorum. Bunların hiçbiri yapılmadı. Yüzme havuzumuz açıldı, çocuklarımız cıvıldayarak yüzüyor. Yılmaz Güney Gençlik Merkezi'nde de bir yüzme havuzu açıyoruz. İmkanı olmayan ailelerimizin çocuklarını Silifke kampına götürüyoruz. Hayatlarında hiç denize gitmemiş ailelerimizi kampa taşıyoruz.
Eğitime büyük önem verdiklerini vurgulayan Gültak, geçen yıl geçtiği YKS sınavını iyi bir derece alarak Amasya Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazanan İclal Kurt ile Türkiye'de 496. olan Deniz Barçatay'ın ise Türkiye birincisi olduğunu söyledi. Akdeniz, bu yılki YKS'de 543 puanla örnek oldu. Gültak, “Bu yıl 10'dan fazla öğrencimiz girdikleri YKS sınavında Türkiye'de ilk 10 bin arasına girmeyi başardı. Gökdelenin 29. katındaki çalışma merkezimize 400 öğrenci katıldı. Hedefimiz bu yıl eylül ayından sonra en az bin öğrenciye ulaşmak” dedi.
Hatay, Gaziantep veya Mut'a yapılan tarih, doğa ve kültür gezilerini hatırlatan Gültak, yöre kadınlarını da bu etkinliklere katılmaya çağırdı.
Konuşmaların ardından orta açılış kurdelesi kesildi.
Merkezde çeşitli kurslar alan ve duygularını paylaşan Turgut Reis semtinde yaşayan kadınlar, kendilerine ilk kez bu fırsatı veren Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne teşekkür etti.
Turgut Reis Mahallesi kültür ve sanat evi açıldı
Turgut Reis Mahallesi kültür ve sanat evi açıldı
Turgut Reis Mahallesi kültür ve sanat evi açıldı
Turgut Reis Mahallesi kültür ve sanat evi açıldı

Detaylı bir şekilde, Turgut Reis Mahallesi kültür ve sanat evi açıldı başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum