Trafodan kablo çalarken akıma kapılan şüpheliye vatandaşlardan 'toprağa bas' telkini

Trafodan kablo çalarken akıma kapılan şüpheliye vatandaşlardan 'toprağa bas' telkini, Edinilen bilgiye göre durum, akşam saatlerinde Kepez ilçesi Düdenbaşı Mahallesi 2311 Cadde üzerindeki bir elektrik trafosunda meydana geldi.

Trafodan kablo çalarken akıma kapılan şüpheliye vatandaşlardan 'toprağa bas' telkini
Editör: 15Haber
14 Ocak 2022 - 21:52
Trafodan kablo çalarken akıma kapılan şüpheliye vatandaşlardan 'toprağa bas' telkini,

Edinilen bilgiye göre durum, akşam saatlerinde Kepez ilçesi Düdenbaşı Mahallesi 2311 Cadde üzerindeki bir elektrik trafosunda meydana geldi. İddiaya göre iki hırsızlık şüphelisi dün geceden, trafonun kapısının kilidini kırarak devre dışı bıraktı. İki değişken bugün akşam saatlerinde trafonun kilidini kırdıkları kapısından içeri girdi. İki bölümden oluşan trafonun arsındaki açıklıktan şüpheliler öteki tarafa geçti. Şüpheliler tornavida ile trafonun zemininde bulunan topraklama kablolarını çıkarmaya başladı. İki topraklama kablosunu söken şüpheliler, üçüncü kabloyu çıkaracakları esnada demin belirlenemeyen bir nedenle akıma kapıldı. Patlamanın da yaşandığı trafoda şüphelilerden biri tez olay yerinden kaçtı. 25 yaşındaki Mustafa A. ise yaralı var şekilde trafo içinde kaldı. Yaralı Var şahıs, trafonun kapısını tekmele tekmeleye kendi imkanlarıyla dışarı çıkmayı başardı. Bir vakit kapı önünde oturan güvenilmez, sonradan beton zemine indi.

Olayı görenler durumu 112 Acele Çağrı Merkezi'ne bildirdi. Bölgeye gelen polis ekipleri yaralı var Mustafa A. için ambulans istedi. Elleri ve sol omzu yanan Mustafa A., halsiz bir şekilde sallanarak yürümeye başladı. Vatandaşlar akıma kapılan Mustafa A.'ya 'Toprağa bas toprağa, duvara dayan bari' diye telkinlerde bulundu. Mustafa A., ambulansla önce Kepez Devlet Hastanesi'ne, arkasından Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralının yaşamsal tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Kepez Emniyet Amirliği ekipleri bölgede analiz yaptı. Trafodaki akımın elektrik şirketi çalışanları tarafından kesilmesinin ardındaki durum yeri tahlil ekipleri alıştırma yaptı. Trafo içinde şüphelilerin iki çantası, demir testere, anahtar, tornavida, pense gibi aletlerinin kaldığı görüldü. Şüphelilerin akıma kapılmamak için çalıştıkları suç aletlerini tuttukları bölümü plastik bant ile kapattıkları görüldü. Polis kaçan şüpheliyi yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

“Toprağa bas”

öte yandan, Mustafa A.'nın trafonun kapısında oturması, beton zemine inmesi, sallana sallana yürümesi vatandaşların cep telefonu kamerasına yansıdı. Hem görüntülerde şüphelinin sol omzunun ve ellerinin yandığı, vatandaşların ise şahsa, "Toprağa bas toprağa, duvara dayan bari" dedikleri anlar yer aldı.

“Kebap olmuşlar”

Olayı görebilen İsa Budak, “Geldiğimizde kapıdan ses geliyordu. Bekledik bekledik bir kişi dışarı çıktı. Kebap olmuştu, diğer birey kaçmış gitmiş. Yaralıyı ambulans götürdü fakat fazla yaralıydı. Bakır kablo çalmaya girmişler. Bu trafo çalışıyor biz yaklaşmaya korkuyoruz. Bunlar içeri girmişler” diye konuştu.

İsa Akar - Gazi Taş

Trafodan kablo çalarken akıma kapılan şüpheliye vatandaşlardan 'toprağa bas' telkini, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum