Trafik polisini şehit eden 16 yaşındaki çocuk tutuklandı

Trafik polisini şehit eden 16 yaşındaki çocuk tutuklandı, Trabzon'un Akçaabat ilçesindeki Söğütlü mahallesindeki Atatürk Bulvarı üstünde dün gece saat 22.51 sıralarında Akçaabat İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik ekiplerinin gerçekleştirdiği rutin başvuru formu sırasında .

Trafik polisini şehit eden 16 yaşındaki çocuk tutuklandı
Editör: 15Haber
21 Kasım 2021 - 16:21
Trafik polisini şehit eden 16 yaşındaki çocuk tutuklandı,

Trabzon'un Akçaabat ilçesindeki Söğütlü mahallesindeki Atatürk Bulvarı üstünde dün gece saat 22.51 sıralarında Akçaabat İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik ekiplerinin gerçekleştirdiği rutin başvuru formu sırasında Yusuf Ceylan (40) isimli trafik polisi durdurmaya çalıştığı aracın sürücüsünün kendisine çarpması sonucu ağır yaralandı.

Çarpan araç sürücüsü hızla uzaklaşırken, yaralanmış trafik polisi önce ilçedeki Haçkalı Baba Devlet Hastanesi'ne arkasından ambulans ile Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'ne sevk edildi. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan polis memuru yapılan bütün müdahalelere rağmen sabahleyin saatlerinde hayatını kaybetti.

Durum sonrası kaçan şahısları takibe alan polis ekipleri aracını terk ederek olarak kaçmaya çalışan ehliyetsiz şoför Kemal Efe T. (16) ve arkadaşı Mert E .'yi (16) benzer mahallede yakalayarak gözaltına aldı. Polis ekipleri kadar şahıslar üstünde yapılan birincil incelemede sürücü Kemal Efe T.'nin 0.84, arkadaşı Mert E.'nin ise 0.03 promil alkollü olduğu tespit edildi.

Akçaabat İlçe Güvenlik Amirliği'ndeki sorgusu tamamlanan Kemal Efe T. ve arkadaşı Mert E. yoğun emniyet önlemleri aşağı Akçaabat Adliyesi'ne çıkartıldı. Daha önce gasp, yağma, yaralama gibi 5 bambaşka suçtan kaydı olduğu belirlenen Kemal Efe T. çıkartıldığı nöbetçi mahkemece "Görevi başındaki memuru kasıtlı olarak öldürmek" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilirken, arkadaşı Mert E. ise hür bırakıldı.

Ozan Köse
 

Trafik polisini şehit eden 16 yaşındaki çocuk tutuklandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum