Trafik kazasında hayatını kaybeden Kıbrıs Gazisine askeri tören düzenlendi

Trafik kazasında hayatını kaybeden Kıbrıs Gazisine askeri tören düzenlendi, Gündem Haberleri.

Trafik kazasında hayatını kaybeden Kıbrıs Gazisine askeri tören düzenlendi
Editör: 15Haber
20 Haziran 2022 - 13:59
Trafik kazasında hayatını kaybeden Kıbrıs Gazisine askeri tören düzenlendi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Giresun'un Alucra ilçesinde yayladan gelirken içerisinde bulunduğu aracın kaza yapması sonucu hayatını kaybeden 79 yaşındaki Kıbrıs Gazisi Hüseyin Ardahan, askeri törenle defnedildi.

Kıbrıs Gazisi Hüseyin Ardahan'ın Türk Bayrağına sarılı tabutu, Alucra Devlet Hastanesindeki işlemlerin arkasında Çakrak Köyü Camii'ne getirildi. Buradaki törene Alucra Kaymakamı Mustafa Çelik, İlçe Jandarma Komutanı J.ÜstTgm. Kamuran Bulut, İlçe Garnizon Komutanı Per. Atğm. Yusuf Tunç, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Şebinkarahisar Alucra Müftüsü Adem Akçelik göre kıldırılan cenaze namazı sonradan, Hüseyin Ardahan'ın naaşı askeri törenle Çakrak köyünde defnedildi. Törenin ardından Gazi Hüseyin Ardahan'ın tabutuna sarılan Türk Bayrağı Kaymakamı Mustafa Çelik göre ailesine teslim edildi.

Kaza cumartesi günü Alucra ilçesine ast Çakrak köyü Taflan Tepecik mevkiinde araç sürücüsü Osman Ardan, İzzet Tulum ve Ahmet Ardahan ve Hüseyin Ardahan'ın içinde bulunduğu araç kaza yapmış, Kıbrıs Gazisi Hüseyin Ardahan ise olay yerinde hayatını kaybetmişti.

Kadir Bekiroğlu
 

Trafik kazasında hayatını kaybeden Kıbrıs Gazisine askeri tören düzenlendi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Trafik kazasında hayatını kaybeden Kıbrıs Gazisine askeri tören düzenlendi haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum