Trabzon 'da uygulama noktasında durmayan otomobil sürücüsü trafik polisine çarptı

Trabzon ’da uygulama noktasında durmayan otomobil sürücüsü trafik polisine çarptı, Olayda trafik polisi memuru ağır yaralanırken, bir vakit daha sonra aracını terk ederek olarak kaçmaya çalışan şahıs polis ekipleri kadar yakalanarak gözaltına alındı. Alınan bilgiye takribe.

Trabzon 'da uygulama noktasında durmayan otomobil sürücüsü trafik polisine çarptı
Editör: 15Haber
21 Kasım 2021 - 13:13
Trabzon ’da uygulama noktasında durmayan otomobil sürücüsü trafik polisine çarptı,

Olayda trafik polisi memuru ağır yaralanırken, bir vakit daha sonra aracını terk ederek olarak kaçmaya çalışan şahıs polis ekipleri kadar yakalanarak gözaltına alındı.

Alınan bilgiye takriben, ilçenin Söğütlü mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde bu gece saat 22.51 sıralarında Akçaabat İlçe Güvenlik Müdürlüğü Trafik ekiplerinin gerçekleştirdiği rutin uygulama esnasında Yusuf Ceylan (40) isimli trafik polisi durdurmaya çalıştığı aracın sürücüsünün kendisine çarpması sonucu ağır yaralandı. Çarpan araç sürücüsü hızla uzaklaşırken, yaralı var trafik polisi önce ilçedeki Haçkalı Baba Devlet Hastanesi'ne arkasında ambulans ile Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'ne sevk edildi. Ağır yaralanmış olarak hastaneye kaldırılan polis memuru yapılan tüm müdahalelere karşın sabahleyin saatlerinde hayatını kaybetti.

Ehliyetsiz şoför 0.84 promil alkollü çıktı

Olay sonrası kaçan şahısları takibe alan polis ekipleri aracını terk ederek yaya olarak kaçmaya çalışan ehliyetsiz sürücü Kemal Efe T. (16) ve arkadaşı Mert E .'yi (16) benzer mahallede yakalayarak gözaltına aldı. Polis ekipleri kadar şahıslar üstünde yapılan ilk incelemede şoför Kemal Efe T.'nin 0.84, arkadaşı Mert E.'nin ise 0.03 promil alkollü olduğu saptandı. Trafik polisi memuru Yusuf Ceylan'a çarparak ölümüne sebep olan genç kişilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

öte yandan, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile polis memuru Yusuf Ceylan'ın şehit olduğunu belirterek, “Akçaabat İlçe Emniyet Müdürlüğümüzde görevli Polis memuru Yusuf Ceylan, trafik/asayiş uygulaması yaptığı sırada ‘dur' ihtarına uymayan sürücünün çarpması sonucu kaldırıldığı hastanede şehit olmuştur. Şehidimize Allah'tan rahmet, ailesine ve Emniyet camiamıza başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

Ozan Köse
 

Trabzon ’da uygulama noktasında durmayan otomobil sürücüsü trafik polisine çarptı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum