Trabzon'da 2022 yılında 2 milyon 100 bin adet yavru doğal alabalık üretimi yapıldı , TRABZON haberleri

Son Dakika TRABZON haberleri: Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü Trabzon Şube Müdürlüğü, Trabzon genelinde doğal hayatın korunmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Trabzon'da 2022 yılında 2 milyon 100 bin adet yavru doğal alabalık üretimi yapıldı
, TRABZON haberleri
Editör: Derya Demir
25 Ocak 2023 - 12:29
Trabzon’da 2022 yılında 2 milyon 100 bin adet yavru doğal alabalık üretimi yapıldı , TRABZON haberleri, TRABZON İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü Trabzon Şube Müdürlüğü, Trabzon genelinde doğal hayatın korunmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.
Doğal Alabalık Üretilmesi ve Orman İçi Suların Balıklandırılması Projesi çerçevesinde 2022 yılında Trabzon Şube Müdürlüğü faaliyet alanı içerisinde bulunan Maçka Altındere Doğal Alabalık Üretim İstasyonu’nda 2 milyon 100 bin adet yavru doğal alabalık üretimi yapıldı. Üretilen balıklar 9 ilde bulunan 16 dereye salımı yapılırken, Trabzon’da ise 815 bin adet yavru alabalık salımı gerçekleştirildi.
Proje çerçevesinde Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü, Trabzon Şube Müdürlüğüne bağlı Maçka Altındere Doğal Alabalık Üretim İstasyonunda 2005 yılından bu yana kırmızı benekli doğal alabalık üretim faaliyetlerine devam edilirken, burada yetiştirilen yavru alabalıklar Türkiye’nin farklı yerlerdeki orman içi sulara bırakılıyor.
Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü orman içi sulardaki doğal alabalık popülasyonlarının optimum düzeye ulaştırılması, bozulan alabalık habitatlarının rehabilitasyonu, doğal türlerimizin tanıtımı ve farkındalığın artırılması ve en önemlisi de gen kaynaklarının korunması için “Doğal Alabalık Üretimi ve Orman İçi Suların Balıklandırılması” projesini 2005 yılında başlattı. 12. Bölge Müdürlüğü Trabzon Şube Müdürlüğüne bağlı Maçka Altındere Doğal Alabalık Üretim İstasyonunda 2005 yılından bu yana kırmızı benekli doğal alabalık üretim faaliyetleri devam ediyor.
Trabzon’da 2022 yılında 2 milyon 100 bin adet yavru doğal alabalık üretimi yapıldı
Trabzon’da 2022 yılında 2 milyon 100 bin adet yavru doğal alabalık üretimi yapıldı
Trabzon’da 2022 yılında 2 milyon 100 bin adet yavru doğal alabalık üretimi yapıldı

Detaylı bir şekilde, Trabzon’da 2022 yılında 2 milyon 100 bin adet yavru doğal alabalık üretimi yapıldı , TRABZON haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. TRABZON ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum