Tosya 'da esrarengiz patlama sesi paniğe neden oldu

Tosya ’da esrarengiz patlama sesi paniğe neden oldu, Gündem Haberleri.

Tosya 'da esrarengiz patlama sesi paniğe neden oldu
Editör: 15Haber
14 Mayıs 2022 - 23:06
Tosya ’da esrarengiz patlama sesi paniğe neden oldu, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Tosya'da saat 20.30 sıralarında duyulan patlama sesi korkuya sebep oldu. Vatandaşlar evlerinden açık havada çıkarak ne olduğunu anlamaya çalışırken, Tosya İlçe Güvenlik Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı patlamanın nedenini öğrenebilmek için harekete geçti. Güvenlik ve jandarma ekipleri bölgedeki sanayi ve benzinlik noktalarındaki yöneticileri ile irtibata geçerek, iş yerlerinde patlatma olup olmadığını araştırdı. Ama yapılan araştırmalarda patlamanın sırrı öğrenilemedi.

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Patlamanın kaynağı bütün birimlerimiz tarafından araştırılıyor. Bizlere şu esas kadar bize gelen hiçbir ihbar yok" dedi.
Tosya'da Kargı'da ve Ilgaz ilçelerinde de patlama sesi duyuldu. Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, konuyla ilgili hastanelere herhangi bir yaralının gelmediğini ifade ettiler. Bunun üstüne Zonguldak ve ilçesi Çaycuma ile irtibata geçilerek, patlama konusundaki araştırma genişletildi. Yetkililer araştırma yaparken, vatandaşlar ise olaya ilginç yorumlarda bulundu. Bazı vatandaşlar, "Tosya'da fay kırılması oldu, Benzin Istasyonu patladı, uçak düşmüş” derken, bazıları da "Konut yerinden oynadı, mutlaka zelzele oldu" yorumunu yaptı. Tosya ve çevre ilçelerde paniğe niçin olan esrarengiz patlamanın nedeni araştırılıyor.

Sedat Ağacıkoğlu

Tosya ’da esrarengiz patlama sesi paniğe neden oldu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum