Torrent'in tazminatı ortaya çıktı!

Torrent'in tazminatı ortaya çıktı!, Spor Haberleri.

Torrent'in tazminatı ortaya çıktı!
Editör: 15Haber
10 Mayıs 2022 - 01:08
Torrent'in tazminatı ortaya çıktı!, Spor Haberleri. İşte o detaylar;

Alınan başarısız sonuçlar sebebiyle Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas ’ın yolları ayırmak istediği teknik direktör Domenec Torrent, veda için 2022-23 sezonu bitene dek imzaladığı kontrat yükümlülüklerini dikkat çekici ederken son iki basın toplantısında da bu konunun altını çizen mesajlar veriyor. İspanyol teknik adam, 3-2 kaybettikleri Sivasspor ve 0-0 berabere kaldıkları Başakşehir karşılaşmalarının gerisinde yaptığı basın toplantılarında ayrılık şartlarına gönderme yaparken, istediği şartlar oluşmadığı sürece ayrılığa yanaşmadığı konusunda yönetime de göndermede bulundu.

TAKSİTLE ÖDEMEYİ KABUL ETMİYOR

Hürriyet'ten Ali Naci Küçük'ün haberine kadar, Galatasaray yönetiminin hafta içi yapılan görüşmede hak ettiği tazminatın yarısını 10 taksitte ödeyip yollamak istediği Torrent bu teklife yanaşmadı. Deneyimli çalıştırıcı, Sivas maçı ardından "Benim Galatasaray ile sözleşmem var. Kontratıma hürmet duyun" demişti.

"1 YIL DAHA BURADAYIM"

Hafta içinde Elmas ve Torrent ’in menajeri aralarında yapılan görüşmeler sonuç vermezken İspanyol çalıştırıcı tazminatta indirime yanaşmadığını açıkça ortaya koydu. Torrent Başakşehir maçı ardından ise bu defa "Ne ayrılığı! Benim Galatasaray Kulübü ile 1 sene daha sözleşme var. 1 yıl daha burada, Galatasaray ’dayım" dedi.

MALİYETİ 2.1 MİLYON EURO

Domenec Torrent ’in bu sözleri, “Ayrılık isteniyorsa hem benim ayrıca de ekibimin sözleşmesindeki şartlar neyse, tam olarak yerine getirilmeli” imasında bulunduğu şeklinde yorumlandı. Galatasaray ’ın tek taraflı sözleşme feshi halinde Torrent ’e 1.5 milyon Euro, 4 şahsiyet ekibine ise 660 bin Euro ödemesi gerekiyor.

AYRILIK İÇİN FORMÜL ARANIYOR

Bu takdirde Torrent ’in ayrılık faturası 2 milyon 160 bin Euroya geliyor. Kulüp ise bu rakamları güya yarıya indirmek için pazarlık arıyor ancak demin bir çözüm bulunabilmiş yok. Galatasaray Başkanı Burak Elmas ise 11 Haziran ’daki seçimi beklemeden ayrılık için formül arıyor.

Torrent'in tazminatı ortaya çıktı!, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum