Topraktan gelen bereket , BİTLİS haberleri

Son Dakika BİTLİS haberleri: BİTLİS (İHA) – Bitlis’in Adilcevaz ilçesindeki çiftçiler, tarlada ürettikleri organik sebze ve meylerini yol kenarında satarak aile bütçelerine katkı sağlıyor.

Topraktan gelen bereket
, BİTLİS haberleri
Editör: Derya Demir
01 Ekim 2022 - 10:19
Topraktan gelen bereket , BİTLİS haberleri, BİTLİS İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: BİTLİS (İHA) – Bitlis’in Adilcevaz ilçesindeki çiftçiler, tarlada ürettikleri organik sebze ve meylerini yol kenarında satarak aile bütçelerine katkı sağlıyor.
Adilcevazlı çiftçiler, Süphan Dağı eteğinde, Van Gölü kısışında tarlalarında organik olarak ürettikleri tarım ürünleri yol kenarında, çevre il ve ilçelerinde satarak ev bütçesine katkı sağlıyorlar. Tarlasında ürettiği sebzeleri yol kenarında satış yapan Osman Kayaer, Adilcevaz’ın toprağının zengin ve verimli olduğunu söyledi. Nedeni ise güzel aromasını bir yandan Van Gölü’nden, diğer yandan da Süphan Dağı’ndan aldığını ifade eden Kayaer, “Ayrıca ürünlerimiz hep organiktir. Ürünlerimiz organik olduğundan dolayı vatandaşlardan rağbet görüyor. Bize bu ürünlerimizi Adilcevaz-Erciş karayolu üzerinde yaptığımız stantta satıyoruz. Bu bizim için aile bütçemize bir katkıdır” dedi.
Topraktan gelen bereket
Topraktan gelen bereket
Topraktan gelen bereket
Topraktan gelen bereket
Topraktan gelen bereket

Detaylı bir şekilde, Topraktan gelen bereket , BİTLİS haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. BİTLİS ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum